Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині оздоровчі путівки отримають 850 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

Цього року планують забезпечити санаторно-курортним лікуванням 850 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Для проведення оздоровчої кампанії з державного бюджету області спрямовано 4,8 млн грн. Додатково з обласного бюджету  в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення  області виділено 2,1 млн. грн. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Право на щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” мають учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, віднесені до 1 категорії, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 та діти з інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою.

“При організації санаторно-курортного лікування  застосовується порядок самостійного обрання санаторно-курортних закладів, рекомендованого профілю лікування. З обраним пільговиком санаторно-курортним закладом, управління соціального захисту населення укладає тристоронній  договір, які є підставою для направлення на оздоровлення. Фактичний розрахунок з санаторієм здійснюється після повернення постраждалої особи  з оздоровлення”, – розповіла директор департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

У зв’язку з запровадженням карантинних заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19,  цьогоріч оздоровчу  кампанію розпочато пізніше.

“В умовах сьогодення постраждалі громадяни обирають  переважно  санаторії, розташовані на території нашої області. Такий вибір гарантує виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення за рахунок коштів обласного бюджету  в сумі фактично здійсненої доплати за оздоровчі послуги, але не більше 4 тисяч грн. Також з обласного бюджету проводиться виплата  матеріальної допомоги  супроводжуючій особі для одночасного придбання путівки,  у разі супроводження  на санаторно-курортне лікування  постраждалого  внаслідок Чорнобильської катастрофи   віднесеного до  категорії 1, який є особою з інвалідністю  1 групи”, – додала Людмила Корнієнко.

Також вирішено питання санаторно-курортного лікування дітей з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи. Компенсацію замість санаторно-курортного лікування отримали  623 особи, віднесені до  категорії 1,  які за самостійним вибором в термін  до 15 жовтня 2019 року подали відповідні заяви до управлінь соціального захисту населення. Поряд  з цим, Департаментом соціального захисту населення спільно з громадськими  Чорнобильськими організаціями направлено пропозиції до Мінсоцполітики щодо збільшення розміру компенсаційних виплат на оздоровлення.

Фото ілюстративне

Система Orphus