Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині хліб дешевший, ніж по Україні в цілому, – Сергій Фролов

На Полтавщині вартість хліба становить менше, ніж середній показник по Україні. Зокрема, суттєво в області дешевший хліб з пшеничного борошна вищого ґатунку.

Про це розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов під час наради в голови ОДА, де говорили про підсумки проведення весняно-польових робіт та підготовку до збирання ранніх зернових культур.

“Щодо індексу споживчих цін на хліб, то він фактично підвищився лише на 0,3%. Щодо статистичних даних, то в Полтавській області ціна на хліб нижча, ніж середній показник в цілому по Україні. Наприклад, хліб з пшеничного борошна вищого ґатунку дешевший на 10%, а хліб пшеничний та житній першого ґатунку – на 2%”, – зауважив Сергій Фролов.

У свою чергу директор ТОВ Полтавський хлібокомбінат “Кулиничі” Олександр Козуб відзначив, що в з початком карантинних обмежень хліб у них дещо подорожчав за рахунок того, що продавалася виключно фасована продукція. А це додаткові витрати. Що ж до вартості самого борошняного виробу, то вона залишилася такою ж.

Нагадаємо, як заявляв директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА, попри весняні заморозки, які вплинули на врожайність зернових, цьогоріч потреба Полтавщини у продовольчому зерні буде забезпечена. А собівартість борошна, за розрахунками Департаменту, не повинна перевищити попередній рік (за рахунок зниження ціни на пальне та мінеральні добрива). На сьогодні врожайність пшениці складає в межах 40-45 центнерів з га. Площі посіву озимої пшениці залишилися на рівні минулого року – 225 тис. га. При цьому жито займає лише 4 тис. га.

“Проблема зменшення посівів жита в Полтавській області, як і в Україні в цілому, наявна і в цьому році. 4 тис. га жита не задовольняє потреби Полтавщини в житньому борошні”, – зауважив Сергій Фролов.

Ранні зернові по всіх категоріях господарств підлягають до збирання на 340 тис. гектарах.

Система Orphus