Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині чотири пілотні школи третій рік поспіль працюють за реформою НУШ

У Полтавській області діють чотири пілотні школи, які працюють за реформою “Нової української школи” третій рік поспіль.

Про це повідомляє Департамент освіти і науки Полтавської ОДА.

Це такі навчальні заклади:

м. Полтава — ЗОШ І-ІІІ ст. № 37;
м. Кременчук — ліцей № 30;
м. Горішні Плавні — ЗОШ І-ІІІ ст. № 3;
Решетилівський р-н — Решетилівська ЗОШ І ст.

Основні ознаки шкіл НУШ:

Ранкові кола
Це вступна частина в навчальний день. Діти разом з учителем вмощуються на килимку, щоб обговорити план на день, пригадати минулий чи поспілкуватися на будь-яку іншу тему. Важливо, що вчитель сідає разом з дітьми, адже його очі мають бути на рівні з дитячими.

Інтеграція предметів
Це об’єднання різних освітніх галузей в один предмет. У початкових класах НУШ є предмет “Я досліджую світ”, який містить у собі такі галузі знань: природнича, мовно-літературна, математична (обидві частково), соціальна і здоров’язбережувальна, громадянська та історична, інформатична.

НУШ — це не про сидіння за партою з рукою на руці. Це рух, навчальні ігри, експерименти та багато творчості. Заморожувати лід, вчитись платити за проїзд у громадському транспорті та робити покупки в супермаркеті, щоб вміти рахувати гроші та бути ощадливими, — так навчаються в НУШ.

Формувальне оцінювання
Як у першому, так і в другому класах немає оцінок. Формувальне оцінювання — різновид інтерактивного оцінювання, за яким школярів не порівнюють між собою чи з певним еталоном. Важливо лише те, як змінились результати учня/учениці порівняно з його/її ж результатами в минулому.

Зустрічі з батьками
Незважаючи на відсутність оцінок, батьки мають розуміти, що відбувається з навчанням їхньої дитини. Для цього вчитель регулярно зустрічається з ними, щоб наголосити на сильних сторонах учня і порадити, як можна покращити те, що не виходить. Ідеально, якщо такі зустрічі відбуваються за участі дитини.

Дитячі доробки на стінах
Зміна освітнього середовища — ще й про те, чи замість звичного класного куточка на стінах висять дитячі доробки, цікаві факти про світ чи й власне про учнів.

 

 

 

ФОТО: Педагогічна преса

Система Orphus