Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Можлива розгерметизація ємностей Лохвицького спирткомбінату загрожуватиме довкіллю, – РДА

Питання зберігання та подальшої утилізації хімічних речовин державного підприємства «Лохвицький спиртовий комбінат» обговорили на оперативній нараді у голови Лохвицької РДА Тетяни Костенко.

Учасники зустрічі обговорили ситуацію, що склалася на ДП «Лохвицький спиртовий комбінат» (м. Заводське). На підприємстві обліковується соляна кислота в кількості 153065,30 кг. У зв’язку з довготривалим терміном зберігання, ємність з кислотою піддалася корозії, що загрожує її витоку та може спричинити забруднення навколишнього природного середовища. Реалізувати хімічну речовину шляхом продажу неможливо, оскільки на сьогодні вона вже не відповідає державним стандартам.

Голова комісії з ліквідації Концерну «Укрспирт» та в.о. директора ДП «Лохвицький спиртовий комбінат» повідомили, що неодноразово письмово зверталися за допомогою у вирішенні цього питання до інстанцій вищого рівня, оскільки кошти для цього в Концерну «Укрспирт» відсутні. Проте ситуація лишилась незмінною.

Учасники наради дійшли висновку про необхідність персонально звернутися за допомогою до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. У зв’язку з цим голова райдержадміністрації та голова комісії з ліквідації Концерну «Укрспирт» І. Ільчишин  запланували здійснити 14 липня спільну робочу поїздку до вказаного міністерства.

Також за підсумками вивчення усіх обставин справи головою райдержадміністрації Тетяною Костенко дано термінові доручення РС ДСНС у Лохвицькому районі та в.о. директора ДП «Лохвицький спиртовий комбінат» Ніна Савченко із зазначенням конкретних заходів, які слід вжити негайно, у т.ч. забезпечити герметичність ємностей, в яких зберігається діюча речовина, що знаходиться на балансі ДП «Лохвицький спиртокомбінат» та вирішити питання щодо утилізації діючої речовини, що знаходиться на балансі ДП «Лохвицький спиртокомбінат».

Фото ЛохвицяNews

Система Orphus