Ви тут:
Суспільство 

МОЗ у тестовому режимі запускає електронні лікарняні

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер на брифінгу, передає “Інтерфакс-Україна“.

“В електронній системі охорони здоров’я в даний час розробляється базовий функціонал електронних медичних висновків. Це скоротить час і дозволить далі працювати з цією інформацією. Один з таких висновків – тимчасові листки непрацездатності (лікарняні). Зараз у нас в роботі підготовка нормативно-правових актів, яка забезпечить роботу лікарняних. Ми запускаємо електронні лікарняні в два етапи “, – пояснив заступник міністра. 

За словами Кучера, є дві моделі розвитку проекту: спрощена система, на базі розробок Пенсійного фонду України із спеціальним веб-інтерфейсом, де лікар за допомогою електронного цифрового підпису може вносити інформацію про пацієнта про його тимчасової непрацездатності.

Далі в автоматичному режимі всім службам ця інформація буде надаватися з бази даних Пенсійного фонду. Іншою моделлю, яка повинна стати основною, буде загальна база даних eHealth, що об’єднає інформацію про пацієнтів з приватних, державних та комунальних лікарень.

“Перевага в тому, що це вже розроблено, немає додаткового навантаження на основний компонент eHealth, і це дозволить запустити електронні лікарняні до кінця літа”, – додав заступник міністра.

Кучер підкреслив, що Міністерство охорони здоров’я до 10 липня приймає від усіх відповідних медзакладів, які хочуть брати участь в тестуванні цієї системи, форми реєстрації.

“Коли ми відпрацюємо всі технічні моменти, зберемо зворотний зв’язок – будемо переходити до фінального твердженням нормативних документів і запуску електронних лікарняних”, – підкреслив заступник міністра.

За його словами паралельно розробляється цільова модель е-лікарняних, яка буде впроваджена в eHealth і почне роботу на початку 2021 року.

“Паралельно йде процес розробки цільової моделі. Вона полягає в тому, що коли в базі даних eHealth є дані про пацієнта, лікар зможе виписувати е-лікарняні з мінімальною кількістю дій. Для підприємств обидві системи дозволять істотно економити час. Повноцінна модель буде впроваджена на початку 2021 року і буде інтегрована в будь-яку медичну інформаційну систему, при цьому не буде залежати від форми власності медустанови “, – сказав він.

Нагадаємо, МОЗ проводить роботу над розробкою електронних медичних висновків і можливістю отримання довідок про стан здоров’я в електронному вигляді.

Система Orphus