Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінрегіон подав Державну регіональну стратегію на 2021-2027 роки на розгляд Уряду

Міністерством розвитку громад та територій України подано на розгляд Кабінету Міністрів України проект нової Державної регіональної стратегії на 2021-2027 роки.

Наразі Україна має чинну Державну стратегію регіонального розвитку, яка діє з 2014 до 2020 року.

Необхідність підготовки нової Стратегії викликана завершенням строку реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та наявністю нових викликів, які постали перед Україною і які суттєво впливають на ситуацію в регіонах, а відтак і на якість життя мешканців міст і сіл, повідомляють у Мінрегіоні.

До роботи над документом було залучено близько 100 фахівців: представники Мінрегіону, народні депутати, органи місцевого самоврядування, міжнародні та вітчизняні експерти, обласні асоціації органів місцевого самоврядування та інші. В рамках підготовки Стратегії проведено серію обговорень.

«Стратегія – це в першу чергу інвестиційний документ, який має забезпечити консолідацію ресурсів секторальних політик на вирішенні питань підвищення конкурентоспроможності регіонів та забезпечення кожного громадянина доступними і якісними публічними послугами незалежно від місця його проживання», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

У документі запропоновано сучасні підходи до політики регіонального розвитку у новому плановому періоді, а саме: перехід до територіально спрямованої політики розвитку територій на основі стимулювання використання їх власного потенціалу; надання підтримки територіям, які характеризуються особливими проблемами соціальноекономічного розвитку; визначено типи територій, на яких фокусуватиметься державна регіональна політика протягом наступного планового періоду.

Такий підхід дозволить спрямувати ресурси та зусилля для найбільш ефективного вирішення проблем на таких територіях, зменшити диспропорцію розвитку за рахунок підтримки  економічно найслабших регіонів.

Стратегічна мета та бачення регіональної політики спрямовані на сталий розвиток регіонів, підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів, створення умов для розкриття їх внутрішнього потенціалу, ефективне людиноцентричне багаторівневе врядування, створення достатніх умов для комфортного проживання, самореалізації та розвитку громадян, підвищення якості їх життя у кожному регіоні.

Олексій Чернишов підкреслив, що на відміну від чинної Державної стратегії регіонального розвитку, виконання якої не фінансувалось, у новому документі планується спрямування коштів на реалізацію цілей та завдань, визначених Стратегією.

Імплементація положень Стратегії відбуватиметься через плани заходів, які у свою чергу включатимуть зокрема регіональні стратегії розвитку. Мінрегіон активно взаємодіє з  обласними державними адміністраціями, координує процес розробки та затвердження  24 регіональних стратегій.

поширити новину: