Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Медична допомога пацієнтам з бронхіальною астмою: роз’яснення

Пацієнту з симптомами бронхіальної астми, які часто схожі з симптомами алергії чи бронхіту, необхідно в першу чергу звернутись до свого лікаря, з яким він уклав декларацію.

До пакету безоплатних послуг вашого лікаря, зокрема входять такі:

супровід та спостереження;

направлення до вузького спеціаліста – пульмонолога, алерголога – за потреби;

призначення лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки».

“Астма потребує медикаментозного лікування, яке має призначити лікар. Ліки від цього захворювання пацієнти можуть отримувати за програмою «Доступні ліки» – безоплатно або з незначною доплатою. На даний час до цієї програми включено 15 лікарських засобів для лікування бронхіальної астми. Отримати їх можна за електронним рецептом вашого лікаря в аптеці. На сьогодні програмою «Доступні ліки» користуються 88,5 тисяч пацієнтів з бронхіальною астмою”, – розповідають у НСЗУ.

Якщо пацієнту потрібна консультація лікаря-пульмонолога чи алерголога, він з направленням від свого лікаря може її отримати безоплатно в будь-якому медзакладі, який НСЗУ законтрактувала на пакет «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована допомога», та який має необхідних спеціалістів. На сьогодні НСЗУ законтрактувала понад 1400 медзакладів на надання такої допомоги. Також в цих закладах пацієнт може зробити лабораторні дослідження чи інструментальні обстеження, на які його направить лікар-спеціаліст. Наприклад, алергодіагностику, рентген.

Читайте також: Які послуги пацієнт з бронхіальною астмою може отримати у сімейного лікаря: роз’яснення

Бронхіальна астма може мати серйозні ускладнення, зокрема такі як розвиток пневмонії, хронічного бронхіту, патологічних змін в ендокринній та серцево-судинній системі.

Тяжкі загострення захворювання потребують госпіталізації пацієнта та лікування в умовах стаціонару. В такому випадку пацієнт отримає весь пакет необхідних йому медичних послуг за Програмою медгарантій. Зокрема, медичну допомогу в умовах стаціонару, включаючи необхідні ліки та лікарські засоби.

Умовою для отримання цих послуг безоплатно є направлення лікаря на госпіталізацію, самозвернення пацієнта у невідкладному стані, доставлення його бригадою екстреної медичної допомоги. Таку допомогу пацієнти можуть отримати в понад 1000 медзакладів по всій країні, які НСЗУ законтрактувала на надання стаціонарної допомоги без проведення хірургічних втручань.

поширити новину: