Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Лікування онкологічних захворювань за Програмою медичних гарантій: роз’яснення

Щороку близько 140 тисяч наших співгромадян дізнаються, що мають онкозахворювання, і часто ці захворювання виявляють на пізніх стадіях, що зменшує шанси на успішне лікування. Тому цього року в Програмі медгарантій рання діагностика онкозахворювань визначена як пріоритетний напрямок.

Перш за все пацієнт має звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію.

“Ваш лікар, зважаючи на ваш стан здоров’я, вік і схильність до певних захворювань чи ризик спадковості, визначить потребу у проведенні обстежень для ранньої діагностики онкозахворювань. Зокрема, до Програми медгарантій включено 6 інструментальних досліджень для діагностики найпоширеніших серед населення онкозахворювань. Наприклад, такі як мамографія, колоноскопія”, – розповіли у НСЗУ.

Також за необхідності ваш лікар випише вам направлення на лабораторні чи інструментальні дослідження, на консультацію до лікарів спеціалістів, наприклад, до онколога, ендокринолога, мамолога.

За направленням лікаря ці послуги є для пацієнта безоплатними.

Для отримання консультації лікаря-онколога чи проведення дослідження пацієнту потрібно звернутись до закладу, який НСЗУ законтрактувала на пакет «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована допомога», та який має необхідних спеціалістів і обладнання, або на пакети із діагностики та лікування онкологічних захворювань.

66 903 пацієнтів старше 40 років пройшли інструментальні дослідження для раннього виявлення онкологічних захворювань, а заклади отримали за це оплату від НСЗУ за пріоритетним тарифом.

Якщо у пацієнта виявили злоякісне новоутворення, він має звернутись з направленням свого сімейного лікаря чи лікаря, який проводив дослідження, або запідозрив онкологічне захворювання, до медзакладу, який законтрактований НСЗУ за пакетами «Діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних хвороб», «Діагностика та радіологічне лікування онкологічних хвороб» або “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” в залежності від призначеного лікування.

Безоплатна допомога пацієнту з онкозахворюванням в межах Програми медичних гарантій включає:

інструментальну та лабораторну діагностику

проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару

проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах

лікарські засоби з Національного переліку

медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні

психологічну підтримку.

Додатково пацієнт може безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються за кошти державного бюджету за різними державними програмами.

На сьогодні НСЗУ законтрактувала 118 медичних закладів на надання послуг з діагностики та лікування онкологічних хвороб. 30 з цих закладів – спеціалізовані лікарні із лікування онкологічних захворювань. За надання допомоги пацієнтам у квітні-липні НСЗУ виплатила їм 1,3 млрд грн.

Система Orphus