Ви тут:
Суспільство Україна 

Корупційна схема на 2 млрд грн: у Державній податковій службі провели аудит

Міністерство цифрової трансформації спільно з СБУ, за сприяння Міністерства фінансів та Державної податкової служби провели аудит податкової системи.

За результатами аудиту реєстрів виявлено податкову схему, що завдавала збитків державному бюджету України на 2 млрд. гривень щомісячно і стала однією з наймасштабніших в історії України, повідомляють у Мінцифри.

Схема полягала у протиправному формуванні сум податкових кредитів з ПДВ. Посадові особи центральної та регіональних органів податкової служби, причетні до здійснення злочину зараз знаходяться під слідством. Наразі цим питанням займається СБУ з відповідними правоохоронними органами.

За результатами аудиту, схему було зупинено. Це перші кроки цифрової трансформації податкової. Ліквідація всіх корупційних ризиків можлива лише за умови подальшого впровадження цифрових інструментів.

Цього року Мінцифри планує запровадити електронну взаємодію з митницею для можливості відстеження товарів одразу після перетину кордону. Серед інших пріоритетних проектів цього року є запровадження електронного акцизу та програмного РРО, що у свою чергу дозволить автоматизувати контроль за обігом підакцизних товарів та запровадити електронний чек.

Крім цього, планується запустити єдину електронну звітність та єдиний рахунок, провести реформу реєстрів та подальшу автоматизацію управлінських рішень. Усе це дозволить знизити ризики виникнення корупційних схем.

Система Orphus