Ви тут:
Суспільство Україна 

Коронакриза довела, що Україна має достатньо ресурсів, які потрібно ефективно використовувати, – Мінфін про внутрішнього інвестора

Про це повідомив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

«Коронакриза довела, що Україна має достатньо внутрішніх ресурсів, які потрібно максимально ефективно використовувати. Існує інтерес до ОВДП з боку державних і приватних банків. Завдяки цьому ми буквально за місяць знизили дохідність ОВДП з 12 до 7,5-8%. При цьому зберігся попит, достатній для фінансування бюджету», – наголосив він.

Міністр зазначив, що фізичні особи мають можливість купувати ОВДП через банки.

«Вже зараз у користувачів мобільного додатка ПриватБанку є можливість купити ОВДП в один клік. Інші банки теж розробляють подібні додатки. Працюємо, аби ці інструменти стали доступнішими», – зазначив Сергій Марченко.

На його думку, питання довіри є ключовим щодо активного залучення людей до довгострокових фінансових інструментів.

«Безумовно, це питання часу. Люди побачать певний сенс і інтерес такого інвестування. Думаю, в майбутньому ми зможемо активно залучати гроші громадян в держоблігації. Це буде вигідно і громадянам, і державі», – підкреслив Міністр.

Він відзначив, що з огляду на рівень доходів громадян, цей інструмент наразі доступний для вузького кола інвесторів.

«Але Україна прагне рости як країна і хоче, аби доходи її громадян зростали. Тому ми повинні мислити стратегічно. У майбутньому ми будемо розвиватися нормальними темпами, і громадяни розглядатимуть для себе ці інструменти. Тим більше українські банки вже запускають онлайн рішення, які спрощують інвестування для фізичних осіб», – наголосив Сергій Марченко.

Система Orphus