Ви тут:
Полтавщина Р Суспільство 

Команда Андрія Матковського вшанувала подвиги героїв дальньої авіації

Ветерани відзначили річницю створення авіаційно-технічної бази дальньої авіації. Ювіляри поклали квіти до пам’ятника Героям-авіаторам, вшанували полеглих воїнів хвилиною мовчання і вирушили на екскурсію місцями бойової слави. Організувати свято допомогла команда Андрія Матковського.

Команда Андрія Матковського привітала ветеранів з 67-ю річницею створення авіаційно-технічної бази дальньої авіації.

— Військова авіація завжди буде нашою гордістю. Неймовірна праця й безстрашні подвиги військових на полях бою і в гарячих точках слугуватимуть прикладом мужності та вірності своїй Батьківщині, — наголошує депутатка міської ради Майя Матвеєва.

Захід розпочали з урочистого шикування. Поклали квіти до пам’ятника Героям-авіаторам. Полеглих воїнів вшанували хвилиною мовчання.

Патріотичними віршами та піснями ветеранів вітали учні Міжнародної дитячої школи «Юний європеєць». Серед маленьких співачок і Єлизавета Логінська, яка росте в родині авіаційників.

– Мої батьки теж працюють на базі дальньої авіації та продовжують славетну справу ветеранів. Тому від своєї родини та від усіх учнів школи «Юний європеєць» щиро вітаю ветеранів зі святом, – говорить дівчинка.

У команди Матковського особливе ставлення до ветеранів, адже її очільник – вихованець Казанського суворовського військового училища, майор запасу. Близько десяти років тому Андрій Матковський відновив на вулиці Петра Юрченка парк, відреставрував у ньому пам’ятники та разом із ветеранами знову запалив вічний вогонь. І тепер цей парк став постійним місцем зустрічі ветеранів Авіамістечка та Київського району.

– Ветерани – найбільш вразлива частина суспільства. А ось коли нас підтримують такі люди, як Майя Кадирівна і її бойова команда, на душі стає спокійно, – ділиться командир 1333-ї авіаційно-технічної бази Олег Вілкулов.

За словами депутата Київської районної у місті Полтаві ради Володимира Запари, команда Андрія Матковського постійно організовує для військових святкові заходи.

– Ми пам’ятаємо та піклуємося про ветеранів військових частин, яких у нашому місті досить багато. Прагнемо, щоб полтавці не забували про їхні подвиги, — зауважує депутат.

Команда Матковського постійно підтримує зворотній зв’язок з ветеранами. Депутати забезпечили для них безкоштовну підписку на газету “Полтавський вісник”, а вихованці “Юного європейця” вітають зі святами листівками та постійно навідуються до них у гості.

– Депутати підтримують нас у всьому: починаючи від матеріальної допомоги і завершуючи такими святковими заходами, як сьогодні, – говорить голова ради ветеранів 1333-ї авіаційно-технічної бази Едуард Лісовий.

Андрій Матковський зауважує, що ми не маємо жодного права переписувати сторінки історії і забувати дати, пам’ятні для ветеранів.

– Не можна виривати сторінки з історії, говорити, що їх не було. Військові, пам’ять яких ми вшановуємо зараз – це наші батьки, наші діди. Це ті люди, яким ми завдячуємо сьогоденням. Це герої, які захищали нашу Батьківщину, не задумуючись готові були віддати свої життя заради нас, і які згодом відбудовували нашу країну й Полтаву. Вони є прикладом для всіх молодих людей, які сьогодні виборюють нашу незалежність на сході України. Ми повинні шанувати ветеранів і поважати пам’ятні для них дати. Доки б’ється їхнє серце, ми мусимо їх підтримувати, допомагати й радіти від того, що вони посеред нас, як яскраві приклади справжнього героїзму й патріотизму.

Через карантин цьогорічне свято обійшлося без традиційного концерту. Тож для ветеранів організували інший сюрприз — екскурсію місцями бойової слави. Після урочистостей вони вирушили до Музею важкої бомбардувальної авіації. Військові з ностальгією пригадали свою молодість, побачили улюблені літаки та відвідали місця, назавжди закарбовані в їхній пам’яті.

Ліна Коломієць

 

Система Orphus