Ви тут:
Суспільство Україна 

Колишній заручник луцького нападника розповів подробиці захоплення

З колишнім заручником луцького нападника поспілкувався журналіст Юрій Бутусов.

Про це він повідомив на своїй своїй сторінці у Facebook.

“Інтерв’ю з заручником з автобуса в Луцьку. Я говорив телефоном з двома заручниками – Руслана та Андрій, терорист спілкувався через них.

Інтерв’ю з Андрієм:

– Хто ви, як ви потрапили до автобуса?

– За професією я – програміст, живу та працюю в Луцьку. Вчора зранку вирішив з’їздити з сином до села. Сину 22 роки.

Як відбулось захоплення автобусу?

– Через кілька хвилин, як ми сіли, зайшов цей Максим і сів за нами. Як тільки автобус виїхав з автостанції, він дістав автомат, гранати, підійшов до водія та заявив, що він захопив автобус. Майже одразу він зробив кілька пострілів у стелю, щоб показати, що говорить серйозно і його вимоги треба виконувати. Він наказав заїхати до центру на Лесі Українки. Закрив двері, штори на вікнах. Сказав, що його вимоги викладені у соцмережах. Потім він зателефонував до поліції та повідомив про захоплення.

– Що вимагав від заручників злочинець? Про що ви спілкувались?

– Він говорив монологами, ми намагались не провокувати, не сперечались. Він сказав передзвонити родичам, щоб вони зробили розголос та повідомили ЗМІ, щоб був резонанс та не було штурму. Сказав подивитись, чи є новини на сайті Цензор.Нет. Я подивився по телефону, що є. Тоді він сказав, що хоче поспілкуватися з кимось з журналістів. Я попросив дружину знайти контакти. Потім мені передали ваш телефон, я вас набрав. Він також вимагав набирати й інші видання. Пам’ятаю, як він спілкувався з DW. Спілкувався з журналістами однаково – його цікавило тільки чи знають журналісти про його вимоги, чи усі побачили його звернення, ну і, щоб не було штурму. Потім забрав телефони.

– Він діяв раціонально або здавався психічно неврівноваженим? Ви його боялись? Він погрожував вам?

– Він діяв раціонально. Були моменти, коли він погрожував. Щоб вікна не відчиняли. Водієві погрожував, щоб не тікав. Навіть наручниками його прикував.

Хоча з іншого боку, намагався діяти ввічливо, не кричав. Коли робив постріли, то бабці на першому сидінні стало зле, її трясло після пострілів, то він її заспокоював. Виявляється, що він узяв з собою воду, заспокійливі, пігулки від головно болю, і пропонував все це нам.

– Чи міг він вбивати, чи відчували ви загрозу?

– Коли хтось підходив, він стріляв. Дрон його дуже вивів з себе, стріляв по дрону.

– Коли він заспокоївся та вирішив здатися?

– Після розмови з Президентом. Вони говорили з Президентом хвилин 15. Потім він побачив повідомлення у Президента на сторінці, на яке очікував, і одразу почав роззброюватися, повернув нам усім телефони. Потім він приніс нам усім вибачення і вийшов здаватись.

– Як ви сприйняли дивний захват терориста, адже його затримали двічі, другий раз з БТРом та світло-шумовою гранатою?

– Чесно кажучи, з БТРом це виглядало як цирк, бо все закінчилось, а знов почали. Було дивно спостерігати.

– Вам не здалася уся ця історія виставою?

– Мені здалось, що він був дуже націлений на виконання своїх вимог, і домігся цього, ось і усе.

– Як ви себе зараз почуваєте?

– Нормально почуваю, спав нормально”.

Фото: Нацполіція

поширити новину: