Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Книгу Вахтанга Кіпіані про справу Стуса хочуть заборонити через суд

Суд може заборонити книжку Вахтанга Кіпіані “Справа над Стусом”, яка вийшла у видавництві “Vivat” минулого року.

10 липня відбудеться чергове засідання в Дарницькому районному суді міста Києва у справі за позовом політика Віктора Медведчука проти журналіста Вахтанга Кіпіані та “Vivat”. 

“Кум Путіна вимагає заборонити розповсюдження книги “Справа Василя Стуса” – цитата – “у будь-який спосіб на будь-якій території”, – зазначив Вахтанг Кіпіані.

“У разі програшу ми будемо подавати апеляцію, адже ані автор, ані видавництво Vivat не порушували закон, норми моралі та тим паче чиїсь особисті немайнові права. Довести це принципово для нас. В той час, коли Віктор Медведчук «захищає свої честь, гідність та ділову репутацію», ми захищаємо право суспільства на пошук історичної правди”, – наголошує представник видавництва Юлія Орлова.

На її думку, вимоги Віктора Медведчука – це неприхована спроба прямого тиску на свободу слова і друку в Україні, яскравий прояв боротьби із інакомисленням. 

У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Зокрема, йдеться і про суд і роль у ньому адвоката Медведчука. Матеріалами розкривають невідомі факти щодо життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «Секретно».

поширити новину: