Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Інтуїтивне харчування: 10 принципів схуднення без дієт

Цей метод харчування є досить молодим, проте встиг завоювати чимало прихильників. Важливо не плутати інтуїтивне харчування з інтервальним голодуванням, яке також є популярним видом харчування.

Як повідомляє Depo.ua, автором цього методу є доктор Стівен Хоукс. Свого часу він страждав від повноти й вимотував себе голодуванням і складними дієтами. Тільки після того, як Хоукс розробив методику інтуїтивного харчування, він зміг схуднути на 22 кілограми й зберегти цей результат.

Інтуїтивне харчування – це не дієта. Воно наслідує принцип: дай організму саме те, чого він вимагає, почуй його, і він буде задоволений. Тому що тіло знає, що йому потрібно.

Головне, на чому заснований цей вид харчування, це можливість почути себе, адже природа створила досконалий механізм – наш організм, який прекрасно саморегулюється і знає, що йому потрібно. Інтуїтивне харчування більше психологічний прийом, ніж дієта чи тип харчування. Потрібно навчитися чути себе, прислуховуватися до потреб свого тіла та жити у балансі та гармонії з собою.

Ключове слово цього виду харчування – усвідомленість.

Інтуїтивне харчування: Користь чи шкода

Щодо користі, то завдяки інтуїтивному харчуванню, людина змінює не тільки зовнішній вигляд, а й внутрішній стан. Можна сказати, що життя ділиться на “до” та “після”. Завдяки відсутності заборон та обмежень, психологічний стан людини покращується, а організм починає працювати як годинник.

Для тих, хто схильний до булімії чи інших розладів харчової поведінки, настає спокій та відсутність бажання “їсти” себе за зайвий прийом їжі чи перекус.

Більше не потрібно воювати із їжею чи собою. Шкіра стає чистіше, а ваші стосунки з вашим тілом виходять на новий рівень.

Стосовно мінусів, то їх небагато. Аби навчитися харчуватися інтуїтивно, знадобиться час. Час на встановлення зв’язку із тілом і вміння дослухатися до себе. Також ви маєте навчитися не захоплюватися ідеєю вседозволеності, яка може завести вас у глухий кут.

Інтуїтивне харчування: 10 основних принципів

Щоб повністю налаштуватися на інтуїтивне харчування, вам слід ознайомитися з головними принципами цього явища. Самі ці тези допоможуть зрозуміти справжню суть цього типу харчування.

1. Відмовтеся від дієт

Зрозумійте й усвідомте, що будь-яка дієта шкідлива і даремна. Викиньте книги про дієти та журнальні статті, які пропонують неправдиву надію втратити вагу швидко, легко і назавжди. Якщо ви залишите у свідомості хоч мізерну надію того, що десь вас може очікувати нова, краща й ефективніша дієта, ви не зможете сконцентруватися на інтуїтивному харчуванні.

2. Поважайте свій голод

Давайте своєму тілу адекватну кількість енергії й вуглеводів. Якщо ви дочекаєтеся моменту надмірного голоду, усі спроби харчуватися помірно і свідомо перестануть мати значення. Дуже важливо привчити себе до їжі виключно для вгамовування голоду саме тоді, коли він виникає.
3. Перестаньте контролювати своє харчування

Не хваліть і не лайте себе за те, що ви щось з’їли або не з’їли. Контроль харчування винить вас за усіма правилами, вичитаним в журналах. Позбавлення від такого контролю – вирішальний крок у бік інтуїтивного харчування.

4. Помиріться з їжею

Їжа вам не ворог, тому не варто воювати з нею. Надайте собі безумовний дозвіл їсти. Якщо ви говорите собі, що не можете або не повинні їсти щось, вам хочеться цього все більше і більше, і згодом ви зриваєтеся.

5. Поважайте своє почуття насиченості

Прислухайтеся до сигналів свого тіла: зробіть паузу під час їжі й зверніть увагу на смак їжі, ваш рівень насиченості і почуття ситості у цей момент. Оцінюйте насичення за 10-бальною шкалою (10 – об’їдання, 1 – справжнє і сильне відчуття голоду). Зупиніться на 5-6 балах, навіть якщо на вашій тарілці ще залишається їжа.

6. Насолоджуйтеся смаком і якістю їжі

Коли ви їсте саме те, що вам подобається, в сприятливому і привабливому середовищі, отримуване від їжі задоволення зростає багаторазово, тим самим надаючи вам більше енергії й задоволення. Відкривши для себе подібний досвід, ви можете зі здивуванням виявити, що до рівня “досить” їжі стало йти значно менше. Свідомо насолоджуйтеся кожним шматочком. І якщо ви не насолодитеся їжею шляхом якості та самої їжі, підсвідомість зробить це за вас.

7. Перестаньте заїдати свої емоції

Шукайте засоби заспокоїти, відволікти або заохотити себе без їжі. Тривога, самотність, нудьга, злість – емоції, які ми регулярно випробовуємо. У кожного почуття є свій спусковий гачок і свій засіб задоволення. Їжа не розв’яже проблему жодного з них.

8. Поважайте своє тіло

Прийміть свою генетику. Ніхто не може влізти у взуття на 4 розміри менше, і так само марно чекати того ж від розмірів тіла. Треба навчитися любити і поважати себе, яку б цифру не показували ваги. Усвідомивши те, що ваше тіло є вашим надбанням, вам самим захочеться удосконалювати його.

9. Тренуйтеся заради задоволення

Якщо ви зосередитеся на ефекті після зайняття, відчуєте увесь заряд енергії на собі особисто, ви зрозумієте різницю між тим, що для вас краще: полежати з ранку ще пару хвилин в ліжку або встати і розім’ятися (чи хоч би пройтися на ранковому повітрі). Але якщо ваша єдина мета – схуднути, вона рідко стає мотивуючим чинником для зарядки.

10. Поважайте своє здоров’я

Беріть ті продукти, які піклуються про ваше здоров’я і смакові рецептори. Пам’ятайте, що не треба дотримуватися ідеальної дієти для того, щоб бути здоровим. У вас не станеться дефіциту поживних речовин, і ви не наберете вагу від одного прийому їжі. Має значення тільки те, що ви їсте тривалий час. А до уваги треба брати не цифри на вагах, а прогрес, яким би маленьким він не був. Неважливо, наскільки повільно ви рухаєтеся, головне – не зупиняйтеся.

фото ілюстраційне

поширити новину: