Ви тут:
Суспільство Україна 

Голова Херсонської ОДА просить у РНБО посилити регіон військовими

Херсонська ОДА просить у РНБО посилити військовими південь України. Для цього область вже передає комунальне майно у власність на Міністерства оборони.

Про це повідомляє Armyinform.

“Я звернувся до апарату Ради нацбезпеки і оборони з пропозицією провести окреме закрите засідання РНБО, присвячене комплексу заходів на півдні України для посилення спроможностей Збройних сил і можливим викликам, які несуть зі собою, в тому числі, ті кліматичні зміни, які сьогодні ставлять під загрозу виживання півночі Криму через відсутність дніпровської води”, – повідомив керівник Херсонської ОДА Юрій Гузєв у інтерв’ю для LB.ua, яке було опубліковане 13 липня.

За його словами, Херсонська ОДА спільно із керівництвом держави напрацьовують відповідні пропозиції.

Він також додав, що восени 2020 року відбудуться масштабні навчання із Естонією для підготовки територіальної оборони Херсонської області.

“Нам відомо, що активна фаза командно-штабних навчань збройних сил РФ “Кавказ-2020” відбудеться в кінці вересня. Наші навчання триватимуть близько місяця. І ми наразі спільно з Оперативним командуванням “Південь” і Генштабом ЗСУ визначаємося щодо конкретних дат з урахуванням тих навчань, які планує провести країна-агресор. Ми залучатимемо і резерв, й інші потрібні для ефективної тероборони Херсонської області сили та засоби за моделлю Союзу оборони Естонії Кайтселійту”, – зазначив Гузєв.

Додамо, що 5 липня на сторінці одеського сайту “Думская” вийшло розгорнуте інтерв’ю із командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. У ньому він заявив, що не виключає спробу окупаційних військ РФ прорватися з окупованого Криму до Херсонської області, аби мати можливість пустити воду із Дніпра до кримського каналу.

Вже після цього інтерв’ю, перший заступник голови комітету російської Думи з оборони Андрєй Красов заявив, що у разі початку військової конфронтації Україну “чекає сумний кінець”.

“У той же час 6 липня командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв у ефірі “Свободи слова” на ICTV повідомив, що Олексій Неіжпапа перебільшив ймовірність загрози від військ РФ з боку окупованого Криму”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Макс Требухов

Система Orphus