Ви тут:
Р Суспільство 

Фідерні вудилища і котушки: як вибрати?

Фідерна риболовля з’явилася в нашій країні не так давно. Подібний вид снастей прийшов до нас з Англії, однак доволі швидко полюбився місцевим рибалкам і на сьогодні вже користується чималою популярністю. Основною особливістю фідерного вудилища є його м’який та гнучкий кінець, котрий і сигналізує про те, що риба піймалася.

Подібні снасті доволі часто обирають для себе новачки, однак фідерне вудилище все частіше можна зустріти і в арсеналі досвідченого рибака. Ним чудово ловити річкову рибу в незалежності від того, якою буде течія. Отож, як вибрати такі снасті, та на що звертати увагу розповідаємо у цій статті.

Як вибрати фідерне вудилище: основні характеристики

Купити фідер не складно. На прилавках профільних магазинів, як наприклад “BEREG” https://www.mirrybolova.com.ua подібного типу снастей є дуже багато. А от вибрати з цього різноманіття те, що підійде саме вам — це вже складніше. Якщо мова про рибака-початківця, котрий обирає своє перше фідерне вудилище, то ось на які параметри слід звернути увагу:

  • Довжина фідера. Загалом, довжина фідерних вудилищ коливається від 2,7 і майже до 5 метрів. Якщо хочеться купити максимально універсальний фідер, то його оптимальна довжина — від 3 до 4 метри;

  • Матеріали. Фідерні вудилища виготовляються з трьох видів матеріалів: композиту, скловолокна та вуглепластику. Найоптимальнішим є перший варіант, адже такі вудилище доволі доступні в ціні і володіють гарними характеристиками. Щодо скловолокна, то це дуже міцний і надійний матеріал, але така вудка дещо не практична через велику вагу. Ну а вуглепластик багатьом може виявитися надто дорогим.

  • Тест. Це чи не найважливіший параметр на який треба звернути увагу. Тест обирається в залежності від того, якою буде вага та об’єм приманок. За міжнародною класифікацією, тести поділяються на 6 класів: легкі, середні-легкі, середні, середньо-тяжкі, тяжкі, екстра тяжкі. Також, деякі вудилища мають змішаний тип тесту, їх можна назвати універсальними і новачкам рекомендується вибирати саме такі фідери.

  • Стрій. Є ще й такий параметр, як стрій. Що це означає? Вудилища бувають швидкими й повільними. Швидкі фідери підходять для дальних закидів, а повільними добре виважувати трофейний улов.

  • Бренди. Він виробника залежить те, як довго ви експлуатуватимете вудилище. Є доволі хороші бренди, котрі випускають якісну продукцію. Серед таких можна виділити: CORMORAN, Daiwa, MAP, Korum. Не рекомендується сильно економити на снастях та обирати надто бюджетних виробників, адже тоді рибалка ризикує не лише залишитися без улову, а й без вудилища, бо прослужить таке не довго.

Загалом, вибрати фідер не є чимось над складним. В будь-якому випадку, додаткову консультацію рекомендується брати і у продавців-консультантів, котрі вислухавши вас точно підкажуть, що вам потрібно.

Оснащуємо вудилище: як вибрати фідерну катушку?

Купуючи фідерне вудилище варто розуміти, що без додаткового оснащення воно не принесе належної користі. Окрім традиційної котушки, треба подбати й про шпулі, волосінь,. Стосовно вибору котушки, то тут є певні критерії, яких варто дотримуватись:

  1. Розмір має бути від 4000 до 10 000 (мова про класифікацію Шимано);

  2. Котушка має мати точну гальму, яка завжди буде спрацьовувати бездоганно;

  3. Бажано, щоб котушка мала мінімум 5 підшипників;

  4. Обирайте котушки з міцних та якісних матеріалів і від перевірених виробників.

Насправді дійсно правильно підібрати котушку можна вже маючи фідер та орієнтуючись на його параметри, дивитися тут. Чудово, якщо покупка здійснюється комплексно, тоді з допомогою консультанта можна підібрати гармонійний комплект, котрий проявить себе на рибалці найкращим видом.

поширити новину: