Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

“Доступні ліки”, електронний рецепт та алгоритм дій пацієнта в аптеці: роз’яснення

Електронний рецепт на «Доступні ліки» – це електронний документ, який створюється в електронній системі охорони здоров’я та дає можливість отримувати лікарські засоби безоплатно чи з незначною доплатою за програмою реімбурсації “Доступні ліки”.

У Нацслужбі здоров’я розповіли алгоритм пацієнта в аптеці з електронним рецептом.

Електронний рецепт складається з 16-значного номеру та 4-значного коду підтвердження.

Термін дії електронного рецепта складає 30 днів. Протягом цього часу, пацієнт має змогу отримати виписані йому ліки в будь-якій аптеці України, яка уклала договір про реімбурсацію з НСЗУ.

Щоб отримати “Доступні ліки”, пацієнту потрібно:

1. Повідомити працівникові аптеки 16-значний номер рецепта будь-яким доступним шляхом: продиктувати усно, надати роздруковану інформаційну пам’ятку, надати записку із виписаним на неї номером рецепта, показати увімкнений екран свого телефону з відкритим СМС-повідомленням тощо.

2. Фармацевт пропонує пацієнту наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою.

Читайте також: Як пройти тестування на COVID-19 перед плановою операцією: роз’яснення

3. Далі пацієнту потрібно переконатись:

чи є в наявності саме те торговельне найменування лікарського засобу і виробництва, яке бажає отримати пацієнт?

чи кількість лікарського засобу запропонована в повному обсязі?

чи буде доплата за обраний лікарський засіб і в якому розмірі?

якщо так, чи згоден пацієнт доплачувати таку суму?

“Якщо відповідь на одне або декілька запитань наведених вище “ні”, то пацієнт не повинен називати або показувати фармацевту 4-значний код підтвердження”, – зазначають у НСЗУ.

4. У разі, якщо пацієнта все влаштовує, він називає код підтвердження, якщо необхідно, здійснює доплату, а фармацевтичний працівник – накладає електронний підпис. Все, рецепт погашено. Після цього пацієнт отримує призначені ліки.

5. Якщо у даній аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення пацієнта.

Система Orphus