Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

До Дня пам’яті Давида Гурамішвілі у Миргороді відкрили виставку живопису

1 серпня у Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі щорічно відзначається День пам’яті видатного грузинського поета 18 ст. Поезія Давида Гурамішвілі сьогодні – невід’ємна сторінка великої Книги всесвітньої літератури. Доля тісно пов’язала його з Миргородом.

Саме тут, на розлогих берегах Хорол-ріки, серед вишневих садів, під мелодійне звучання українських народних пісень провів він останні 32 роки свого складного життя. У Миргороді 1 серпня 1792 р. поет закінчив свій земний шлях. І ось вже 228 років миргородська земля трепетно зберігає прах великого сина грузинського народу. Саме на Миргородщині народилася його «Давитіані» – книга, яку він подарував нащадкам, розповіли у Миргородській міськраді.

Я нічого з цього світу не візьму з собою,
Тут покину скарб, здобутий працею тяжкою.
Хай же той, хто цей доробок в спадщину дістане,
Хоч ім’я моє згадає, як молитись стане!

Про долю грузинського поета, насичену несподіваними, драматичними подіями, про його творчість та гарячу любов до Батьківщини розповідає виставка живописних робіт із фондів музею, яка відкрилася у виставковій залі. В експозиції представлено 17 робіт грузинських та українських авторів: А.Шервашідзе, Ш.Члаїдзе, полтавських художників О.Литвина, Є.Путрі, миргородських майстрів пензля В.Брикульця, С.Кузнєцова, В.Гамиріна, Є.Комісаренка

Система Orphus