Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

Для окремих категорій споживачів НКРЕКП встановила мінімальний обов’язковий платіж за розподіл газу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановила мінімальний обов’язковий платіж за послугу розподілу природного газу. 

Цей платіж повинні сплатити лише окремі категорії споживачів:

  • споживачі, які нещодавно приєднались до газорозподільних мереж;
  • споживачі, які ще не мають достатнього періоду для визначення обсягів споживання газу (9 місяців), інформує пресслужба “Полтавагаз”.

Згідно з постановою НКРЕКП № 580 від 6 березня 2020 року, цим категоріям споживачів визначено такі обсяги замовленої потужності на рік:
– 39 куб. м – для осель лише із газовою плитою;
– 126 куб. м – для осель, де газ використовують також для підігріву води (з колонками);
– 314 куб. м – для осель, де є газове опалення.

Оскільки з 1 липня 2020 року тариф на послуги розподілу природного газу для АТ “Полтавагаз” підвищився з 1,14 грн до 1,31 грн за 1 м³ на місяць з ПДВ, то й оплата, відповідно, збільшилася і для зазначених категорій споживачів у другому півріччі 2020 року становить:
– за наявності газової плити – 4,26 грн на місяць;
– за наявності газової плити та газового водонагрівача – 13,76 грн на місяць;
– за наявності опалювального приладу – 34,28 грн на місяць.

“Відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем, ВСІ СПОЖИВАЧІ, домоволодіння яких приєднано до газових мереж, ЗОБОВ’ЯЗАНІ ОПЛАЧУВАТИ ПОСЛУГИ З РОЗПОДІЛУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ. Плата не нараховується лише у випадку коли споживач звернувся у газову компанію з заявою на розірвання договору на розподіл, а його домоволодіння від’єднано від газових мереж механічним шляхом”, – повідомляє “Полтавагаз”.

 

 

 

 

ФОТО: Уніан

поширити новину: