Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому деякі люди старіють дуже швидко, – пояснили біологи

Вчені з Великої Британії та Німеччини проаналізували генетичні дані більше одного мільйона людей і з’ясували, що є ключовою причиною швидкого старіння організму.

Згідно з результатами нового дослідження, ключовим фактором старіння і тривалості життя може бути рівень заліза у крові, повідомляє nv.ua.

Вчені з Університету Единбурга і Інституту біології старіння Макса Планка зібрали генетичні дані більше одного мільйона людей і проаналізували стан їх здоров’я у різні періоди життя.

Дослідники намагалися визначити ключові фактори біологічного старіння, — процесу, через який організм людини починає слабшати і у нього розвиваються серйозні захворювання, враховуючи хвороби серця, деменцію і рак.

Автори роботи виявили зв’язок між певними генами, які відповідають за метаболізм заліза у крові, і більш високою тривалістю життя людей без серйозних хвороб.

Іншими словами, причиною різної швидкості старіння може бути генетична схильність людей до засвоєння заліза у крові.

Зміст цієї речовини у крові залежить від безлічі факторів, враховуючи тип дієти. Підвищені або знижені рівні заліза у крові пов’язані з різними захворюваннями, враховуючи хворобу Паркінсона, проблеми з печінкою, пригнічений імунітет і т. і.

«Ми припускаємо, що наші висновки про метаболізм заліза можуть також пояснити, чому дуже високі рівні багатого на залізо червоного м’яса у раціоні пов’язані з різними віковими станами, враховуючи серцеві захворювання», — говорить один з авторів дослідження Доктор Пол Тіммерс з Університету Единбурга.

Вчені вважають, що створення препарату, який зможе імітувати вплив генів на засвоєння заліза, дозволить змінити деякі наслідки старіння.

Як уже писав НВ, недавно вчені зі Швейцарії з’ясували, що певні імунні клітини у жирових відкладеннях черевної порожнини людини відповідають за регулювання процесів запалення і старіння організму.

Згідно з результатами швейцарського дослідження, зі збільшенням віку людини кількість цих клітин — еозинофілів — у черевному жирі знижується, що спонукає запальні процеси і знижує рівень імунітету.

Тому пересадка еозинофілів з молодого організму старому може призупинити процеси старіння.

В експериментах з мишами, особини, яким пересадили імунні клітини, демонстрували кращі фізичні показники у випробуваннях на витривалість.

Пересадка також позитивно вплинула на імунну систему, — старі миші стали краще реагувати на вакцинацію.

«Наші результати показують, що біологічні процеси старіння і пов’язані з ними функціональні порушення є більш пластичними, ніж передбачалося раніше», — писали вчені.

фото ілюстраційне

поширити новину: