Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Чернігівчани відвідали місце народження командира полку “Чорні запорожці” на Гадяччині

З нагоди 30-ї річниці проголошення декларації про державний суверенітет України у селі Березова Лука на Гадяччині відбувся патріотичний захід ГО “Українська Ініціатива“. 

Голова правління ГО “Українська Ініціатива” Юрій Косенко разом з активістами та друзями організації з Чернігівщини зібралися на подвір’ї унікальної садиби-музею, де народився легендарний командир полку Чорних запорожців Армії УНР Петро Дяченко. 

У заході взяла уасть очільниця Петрівсько-Роменської ОТГ Валентина Бугайова, яка виступила перед присутніми з привітальною промовою, та її перший заступник В’ячеслав Титаренко, староста села Березова Лука Іван Кудінов, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар. Вони отримали підбірки національно-патріотичної літератури від ГО “Українська Ініціатива”. 

З промовами виступили Юрій Косенко, Євген Зінич та Олег Куриленко. Вже вкотре, до участі у заході долучилися друзі організації з Ніжина, – місцеві активісти Станіслав Прощенко та Максим Вертюк, а також молодь. Гості були глибоко зворушені побаченими меморіальними дошками, встановленими на будівлі місцевої школи, – одному з легендарних командирів УПА Миколі Савченку “Байді” та українському воїну Олександру Пономаренку, який загинув у 2014 році, захищаючи незалежність Батьківщини у війні з російськими агресорами. 

Система Orphus