Ви тут:
Культура Суспільство 

Через спробу Медведчука заборонити книгу про Василя Стуса читачі розкупили залишки накладу

Після судових слухань за позовом Віктора Медведчука продались всі залишки книги “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані. Знайти в наявності книгу зараз важко, тож здали в друк новий наклад.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила директор з маркетингу видавництва Vivat Катерина Аврамчук. 

“Віктор Медведчук хоче заборонити книжку, але його позов призвів до Ефекту Стрейзанд: спроба обмежити доступ до якогось контенту призвела лише до його активнішого розповсюдження. Життя бентежне, що тут сказати”, – написала вона.

Передзамовлення книги “Новий наклад книги “Справа Василя Стуса” можлве з 27 липня. Всі, хто хоче розібратись в обставинах арешту, слідства, суду і останніх 5 табірних років життя поета, зможуть її прочитати, запевняє автор. 

Нагадаємо, що книга Кіпіані “Справа Василя Стуса” вийшла у травні 2019 року. У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили Стуса.

Влітку 2019 року Медведчук заявив, що подав позов з метою заборонити книжку Кіпіані про Стуса, бо та містить “висловлювання, які не відповідають дійсності”. Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова. 14 серпня 2020 року у Дарницькому райсуді столиці має відбутися чергове судове засідання у цій справі.

Система Orphus