Ви тут:
Суспільство Україна 

Білорусь передала Україні список російських найманців: як їх можна екстрадувати

Україна отримала від Білорусі повний список затриманих найманців російської ПВК “Вагнера” і наразі перевіряє їх на ймовірну причетність до злочинів проти нашої держави.

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, інформує Hromadske.ua.

За його словами, 30 липня відбулась зустріч посла України в Білорусі з главою МЗС сусідньої країни Володимиром Макеєм.

“Розмова відбулась нормально, на адресу України якихось звинувачень не лунало”, — уточнив Кулеба.

Білоруські дипломати передали список затриманих і попросили, аби компетентні українські органи перевірили, чи брали участь ці “вагнерівці” у злочинах проти України, зокрема у воєнних діях.

Як зазначив Кулеба, правоохоронці вже займаються цим. Він додав, що бойовиків з українським громадянством там не семеро, але точне число не назвав.

Зазначимо, що просити іншу державу про екстрадицію можна лише тоді, коли в Україні проти цієї людини порушена кримінальна справа. Серед затриманих українців наразі відомо про кримінальну справу щодо одного та оголошення його у розшук — Максима Кошмана.

Ми направили запит до Офісу генпрокурора, аби дізнатися, чи є справи проти інших затриманих.

Яких “вагнерівців” Україна може покарати?

Україна може судити своїх громадян за участь у бойових діях на Донбасі та за інші воєнні злочини на території країни, однак, як ми вже розповідали, саме найманство в Україні фактично не переслідується, відповідний закон просто не працює.

“Наразі в нас не діє законодавство щодо тих, хто фактично є найманцем. Тому що на сьогодні сотні наших громадян України воюють у так званій ПВК Вагнера. І стосовно жодного з них немає кримінальної справи. Фактично — стаття мертва”, — пояснює у коментарі hromadske генерал-майор запасу СБУ Ігор Гуськов.

Тобто, якщо українці воюватимуть у складі ПВК “Вагнера” у третіх країнах, українське правосуддя їх не покарає.

Нагадаємо, російських бойовиків ПВК “Вагнера” затримали напередодні, вони нібито приїхали до Білорусі дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Серед затриманих є низка тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити.

Фото: Еспресо

Система Orphus