Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Банан – найдешевший фрукт на українському ринку

За попередніми результатами аудиту плодоовочевих відділів супермаркетів України, що включає моніторинг рівнів роздрібних цін, найдешевшим фруктом виявився банан.

Про це повідомляє EastFruit.

«Середня роздрібна ціна на банан у Києві станом на 30 червня – 1 липня 2020 року становила 27,2 грн за кг. Таким чином, банан був найдоступнішим за ціною серед фруктів і ягід – навіть трохи дешевше, ніж кавун і значно дешевше, ніж яблуко. Ми спостерігаємо таку ситуацію вперше за останні роки, і головною причиною є холодна весна, яка призвела до втрат врожаю ягід і фруктів та затримала сезон їх дозрівання в середньому на 7-10 днів, а також зниження врожаю яблука в Україні та Європі в цілому в минулому році», – розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, минулого року середня роздрібна ціна на банан в аналогічний період у Києві становила 27,5 грн за кг, тоді як яблуко в середньому продавалося по 19,4 грн за кг, а кавун – по 17, 5 грн за кг. Отже, за рік середня роздрібна ціна на банан знизилася на 30 коп. за кг або на 1%, тоді як середня ціна на яблуко зросла на 30,4 грн за кг або в 2,6 рази, а ціна на кавун – на 9,7 грн за кг або на 55%.

Також, відзначається зростання цін практично на всі основні позиції фруктового кошика в Україні. Персик станом на початок липня поточного року коштував у середньому на 37% дорожче, ніж роком раніше, малина – на 87% дорожче, а лохина – на 16% дорожче.

Зауважується, що ціни на суницю садову цьогоріч станом на початок липня були нижче, ніж у 2019 році на 37%, хоча майже весь сезон вони істотно перевищували минулорічний рівень. Однак, варто враховувати, що сезон суниці змістився на 7-10 днів, тому в минулому році фермери вже завершили реалізацію суниці до початку липня і почали продавати обмежені обсяги більш дорогих ремонтатних сортів, а в цьому році сезон в цей час ще був у самому розпалі.

фото ілюстраційне

поширити новину: