Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

95 років тому на Полтавщині народилася актриса Клара Лучко

1 липня виповнюється 95 років від дня народження відомої актриси Клари Лучко.

Американський біографічний інститут (США) оголосив її Жінкою року» (1996). Міжнародний біографічний центр Кембріджа (Англія) назвав її «Жінкою тисячоліття» за внесок у світову кінематографію (1999).

Народилася Клара Лучко в селищі Чутовому на Полтавщині, де в той час працювали її батьки.

Потім сім’я переїхала до Полтави. Тут Клара навчалася в трудовій школі № 2. В Полтаві проживала родина сестри матері Клари – Пелагеї Іванівни Манько. ЇЇ чоловік, Терентій Титович Манько (1904-1938), працював директором Полтавського інституту сільськогосподарського будівництва, був репресований. Батько Клари, Степан Григорович Лучко, проходив свідком по справі Т.Т. Манька, у своїх свідченнях характеризував його з позитивної сторони, але це не пом’якшило вирок.

У роки війни сім’я Клари перебувала в евакуації. Коли Полтаву звільнили, її рідні повернулися додому, а Клара поїхала до Москви вступати до ВДІКу. Під час студентських канікул вона часто приїздила в Полтаву, до батьків та рідних. Ставши відомою актрисою, Клара Лучко не забула місто, де минули її дитячі та шкільні роки. Коли випадала можливість, приїздила сюди, спілкувалася зі своєю двоюрідною сестрою – донькою репресованого Т.Т. Манька Галиною. У Галини Терентіївни Манько збереглося чимало фотографій Клари Лучко, які її родина подарувала Полтавському краєзнавчому музею імені Василя Кричевського.

Клара Лучко все життя пам’ятала про свою малу батьківщину. В її вимові назавжди збереглося м’яке українське «г», про що не раз говорили її колеги.

Першим чоловіком Клари Лучко був актор Сергій Лук’янов, з яким вони познайомились на зйомках фільму «Кубанські козаки». На жаль, в самому розквіті таланту він пішов із життя. Вдруге актриса одружилась із журналістом Дмитром Мамлєєвим. Саме він після смерті Клари Лучко передав до музею книги, написані нею, її фото, афіші, а також одяг, бо актриса була справжньою жінкою і вміла красиво одягатись.

Образи, створені Кларою Лучко на екрані, стали золотим фондом кінематографу та історії кіно. Всього актриса знялася більше, ніж у 50 фільмах.

Система Orphus