Ви тут:
Суспільство Україна 

4 G у сільській місцевості й на автодорогах: Київстар та Vodafone спільно використовуватимуть мережі

Спільне використання телекомунікаційної інфраструктури дозволить операторам прискорити розгортання мереж 4 G у сільській місцевості й на автодорогах.

Мобільні оператори Київстар та Vodafone Україна підписали Меморандум про наміри спільного використання пасивної та активної інфраструктури своїх мобільних мереж – тобто використання як каналів зв’язку, так і базових станцій та іншого обладнання, повідомляють у Мінцифри.

Результатом цього повинно стати прискорення розвитку покриття території України технологією LTE при збереженні запланованих обсягів інвестицій.

Читайте також: Зеленського просять заборонити 5G через “вкрай негативний вплив на здоров’я”, петиція набрала 25 тис. голосів

Надання громадянам доступу до якісного мобільного зв’язку та інтернету, особливо у сільській місцевості та на автодорогах  – стратегічно важливе питання для Президента України і Уряду, як було зазначено під час зустрічі Володимира Зеленського з мобільними операторами в червні цього року.

Кооперація при  використанні мобільних мереж дозволить операторам уникати дублювання при будівництві мереж, що дозволить прискорити надання доступу до послуг 4G/LTE абонентам у малонаселених районах.

Наразі компанії Київстар та Vodafone Україна визначають ділянки мобільних мереж та населені пункти для спільного використання інфраструктури. Оператори планують розпочати практичну реалізацію Меморандуму в листопаді-грудні 2020 року після погодження проєкту з боку державних органів.

Система Orphus