Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

ЗНО з карантинними обмеженнями: в Полтаві показали, як проводитимуть тестування

У 2020 році вперше за часи незалежної України абітурієнти складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання в особливих умовах.

Враховуючи загальнодержавний карантин, на пунктах тестування дотримуватимуться усіх карантинних обмежень — учасникам вимірюватимуть температуру тіла, обов’язкова обробка рук антисептиком, в аудиторіях парти розставляють з урахування дотримання соціальної дистанції, а самі абітурієнти повинні прийти на тестування в масках.

Кореспонденти “Новин Полтавщини” вирішили перевірити один з таких пунктів тестування на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Навчальний заклад одним з перших став  пунктом пробного ЗНО, коли тестування лише впроваджувалось в Україні.

Тут зазначають, що вже все мають для проведення спочатку пробного, а потім й основного ЗНО — засоби індивідуального захисту, маски, антисептики, рушники, мило та захисні екран-маски.

Відповідальна за пункт проведення ЗНО в університеті Світлана Шара розповідає, аби абітурієнти вчасно потрапили на пункт тестування, встигли знайти себе в списках та знайти аудиторію, збільшили час запуску учасників — з 09:50 до 10:50. Впевнені, що години вистачить.

“За пів години до початку дезінфікуватимуть всі парти, ручки дверей, покладемо мило, рушники й антисептики у туалетах. На пробне ЗНО всі учасники повинні прийти зі своїми масками. Але ми маємо й запасні. На основній сесії держава забезпечить кожного учасника масками. При вході знаходитиметься антисептик. Потім в учасників перевіряємо документи — сертифікат, запрошення, де кожному абітурієнту вказаний різний час, щоб не допустити скупчення людей. Але нам заборонили брати до рук документи, учасник сам має їх показати. На пункті працюватиме два працівника охорони, один — безпосередньо в приміщенні, інший — на вулиці, який слідкуватиме за дотриманням соціальної дистанції серед учасників”.

Після того, як учасників допустили на пункт тестування, вони повинні знайти себе в списках і, відповідно до свого номеру, знайти аудиторію. У навчальному закладі розмістять вказівники для кращого орієнтування.

Абітурієнти і персонал закладу повинні бути в масках, а помічник, черговий і медпрацівники — ще й в захисних екранах. На зазначену кількість учасників на пункті передбачено двоє медиків.

Нагадаємо, Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” передав захисні екран-маски для пунктів ЗНО-2020.

В кожній аудиторії буде перебувати 15 учасників та двоє інструкторів. Парти вже розставили з дотриманням соціальної дистанції не менше, ніж 1,2 метри. При вході в аудиторію є спеціальна парта, де абітурієнти зможуть залишити свої речі.

“Перед аудиторією в учасників ще раз перевіряють документи. З собою можна взяти пляшку води, чорну гелеву ручку і, можливо, антисептик. Але користуватись ним в аудиторії не можна, потрібно вийти в коридор”, – розповідає Світлана Шара.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я підготувало тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у період карантину під час проведення ЗНО. Згідно з документом, забороняється допуск до будівлі, в якій організовано тестування, супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю, а також на пункт тестування не допускаються особи, в яких виявили температуру тіла понад 37,2 С.

Цього року вперше в університеті проводитимуть ЗНО з англійської мови з аудіюванням. До цього його проводили лише на базі шкіл.

“Через те, що більше абітурієнтів зареєструвалось на англійську мову, університет теж долучили до пунктів тестування. Є нові комп’ютери. Там потрібно відтворювати CD-диск, а зараз мало хто ними користується й не вся техніка підлаштована. Але ми знайшли можливість й абітурієнти здаватимуть англійську мову”, – повідомила Світлана Шара.

Нагадаємо, пробне ЗНО відбудеться 15 червня з української мови та літератури і 17 червня – з усіх інших навчальних предметів. Основна сесія розпочинається 25 червня тестуванням з математики.

На Полтавщині цього року пробне ЗНО цього року складатимуть 13,9 тисяч учасників, на основну сесію зареєструвались 13 тисяч 81 абітурієнт. У регіоні сформували 8 округів для проведення ЗНО-2020: Полтава, Миргород, Кременчук, Карлівка, Гадяч, Кобеляки, Лубни, Пирятин. Всього в області працюватиме 57 пунктів тестування на основній сесії.

ФОТО: телеканал Наш

поширити новину: