Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Завдяки новим відділенням невідкладних станів, пацієнти отримуватимуть своєчасну меддопомогу, – Віктор Лисак

На Полтавщині реконструюватимуть приймальні відділення в опорних лікарнях під відділення невідкладних станів. Це реалізується в межах програми “Велике будівництво”.

Нові відділення з’являться у Полтаві (2 шт), Гадячі, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Горішніх Плавнях та Хоролі.

Усі відділення будуть реконструювати за одними параметрами, тому спеціально для цього розробили єдиний брендбук, повідомив на колегії у Полтавській ОДА 25 червня директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

“Ми звикли бачити приймальне відділення, де є стіл, стілець, шафа з ліками невідкладних станів, є місце для прийому пацієнтів і більше нічого. Сьогодні повністю змінюється філософія щодо стандартів в організації надання медичної допомоги. Це опорні лікарні на тій території, до якої можна буде швидко доставити пацієнтів”, – зазначив Віктор Лисак.

До 15 липня планують відкрити відділення невідкладних станів у Полтавській обласній лікарні. За словами Віктора Лисака, завдяки відремонтованим приймальним відділенням пацієнти отримуватимуть медичну допомогу своєчасно.

“Повністю зміниться маршрут пацієнта, де буде визначатись, куди швидка його доставлятиме і що далі робити. Пацієнт отримає своєчасну діагностику чи при інсульті, чи іншій травмі. Це сучасний технологічний процес. Відповідно до стандарту наразі проводиться оснащення медзакладів сучасним обладнанням — ангіографами, МРТ-апаратами, комп’ютерними томографами, рентгенапаратами”, – додав Віктор Лисак.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов повідомив, що на об’єктах повинні пройти тендери, щоб отримати сучасне обладнання за рахунок держави.

“Зараз є шанс, коли це обладнання буде поставлено за 100-відсотковий рахунок держави. Найближчим часом Міністерство розвитку громад і територій визначить порядок співфінансування, але тендер має бути пройдений”, – наголосив голова ОДА.

Система Orphus