Ви тут:
Суспільство Україна 

Забудова у Софії Київській та Києво-Печерській Лаврі неприпустима, – Мінкультури

Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) вважає неприпустимою забудову в охоронній зоні об’єкту Світової спадщини ЮНЕСКО – Софії Київської та Києво-Печерської лаври.

Володимирський узвіз також знаходиться в її межах.

Юристи Міністерства вивчають рішення шостого апеляційного адміністративного суду, який  зобов’язав Департамент містобудування та архітектури КМДА надати ТОВ “Етрекс” містобудівні умови для проєктування готельного і розважального комплексу на Володимирському узвозі, 6 у Подільському районі Києва.

“Звертаємо увагу, що таке будівництво буде вважатися незаконним без попереднього затвердження історико-архітектурного опорного плану Києва та відповідного дозволу міністерства”, – додали в МКІП.

Внесення українських пам’яток до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО є дуже важливим для формування позитивного міжнародного іміджу нашої держави та розвитку туризму. З огляду на це, МКІП закликає усі зацікавлені сторони максимально відповідально ставитися до питання збереження культурної спадщини в Києві і в Україні в цілому.

Як повідомлялося раніше, МКІП збільшило буферну зону об’єктів світової спадщини Києва до 100 га. Тепер до неї відносяться: повністю вул. Хрещатик; Майдан Незалежності; повністю вул. Прорізна; Андріївський узвіз; Володимирська гірка; схили Дніпра; територія парку Слави; територія музею Другої світової війни.

У свій час Софія Київська та Києво-Печерська лавра вносилися до списку об’єктів ЮНЕСКО без буферної зони.

поширити новину: