Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

За допомогою юриста Полтавського бюро правової допомоги жінка з інвалідністю повернула свій будинок

До Полтавського бюро правової допомоги звернулася громадянка М., яка є особою з інвалідністю другої групи та просила допомогти їй повернути садовий будинок. В ході спілкування вона повідомила, що її покійний чоловік був власником садового будинку та 15 соток землі.

Про це розповіли у Полтавському бюро правової допомоги.

У 2010 році громадянка М. познайомилася із громадянином Ч. та його дружиною, які розповіли, що не мають власного житла і попросили впустити їх пожити в садовий будинок на осінньо-зимовий період. Жінка погодилася надати безоплатно в користування цей садовий будинок, який наразі був порожнім, грошових коштів за проживання не брала, а лише в обмін на проживання попросила доглядати за будинком та сплачувати за комунальні послуги.

У кінці 2016 року помер її чоловік, який був власником садового будинку. Коли ж жінка почала оформляти спадщину після свого покійного чоловіка, виявилося, що гр. Ч., якого вона впустила пожити у свій садовий будинок, також намагався подати документи до бюро технічної інвентаризації, які на той час були уповноважені реєструвати право власності на нерухоме майно, щоб оформити право власності на вищезгаданий садовий будинок, мотивуючи тим, що він тривалий час користується цим будинком, а документ, що підтверджує право власності покійного чоловіка на названий садовий будинок втрачений.

Оскільки у даній ситуації вбачався спір про право на майно нотаріус відмовив гр. М. в оформленні права власності на цей садовий будинок та рекомендував звернутися до суду з позовом про визнання права власності на садовий будинок, надавши їй зразок позовної заяви. Порадою нотаріуса жінка скористалася, проте в ході судового розгляду цієї справи, гр. Ч. почав чинити їй перешкоди, подаючи до суду заяви про те, що нібито саме він має право на цей садовий будинок, а не гр. М.

До того ж гр. Ч. продовжує проживати у цьому садовому будинку та користуватися ним, внаслідок чого клієнтка фактично позбавлена можливості перебувати в садовому будинку та користуватися ним.

На надання безоплатної правової допомоги у даній справі уповноважено фахівця відділу «Полтавське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвоката, Артема Пархоменка.

Вивчаючи надані клієнткою документи було з’ясовано, що місцевий суд задовольнив її позовну заяву, оскільки Полтавським міським управлінням земельних ресурсів надано інформацію, про те, що земельна ділянка під будинком дійсно виділялася покійному чоловіку гр. М., про що є записи у відповідних Книгах обліку. Між тим, громадянин Ч. оскаржив таке рішення районного суду, наполягаючи на тому, що земельна ділянка належить саме йому як члену садового товариства, а не покійному чоловікові. Тому ця справа, на момент звернення до Полтавського бюро правової допомоги вже перебувала на розгляді у Верховному Суді. Юристом терміново було складено відзив на касаційну скаргу, у якому детально проаналізовано доводи касаційної скарги гр. Ч. на предмет відповідності їх вимогам чинного законодавства України та на противагу їм, із посиланням на відповідні правові норми, наведено вагомі аргументи, якими обґрунтовано законність рішення районного суду та справедливість присудження садового будинку саме гр. М., а не іншій особі. За результатами касаційного перегляду Верховний Суд погодився з доводами юриста, залишивши рішення районного суду без змін, фактично «поставивши крапку» у цьому спорі та присудивши садовий будинок клієнтці. Це судове рішення вже стало остаточним і оскарженню не підлягає.

Саме тому, маючи кінцеве рішення суду, яким встановлено, що власником садового будинку є саме гр-ка. М., юристом складено та подано до суду позовну заяву про примусове виселення гр. Ч. та його дружини із садового будинку, який вони займають всупереч волі власника.

Розглянувши позовну заяву, місцевий суд ухвалив рішення про примусове виселення громадянина Ч. та його дружини із садового будинку.

Таким чином, права громадянки М. були поновлені, оскільки вона стала не лише номінальним власником садового будиночка, а й отримала можливість як раніше проводити у ньому свій час та користуватися ним, відпочиваючи на лоні природи.

У разі виникнення питань правового характеру, звертайтеся до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, телефонуйте за номером: (0532) 56-02-88, або до Полтавського бюро правової допомоги за адресою: місто Полтава, вулиця Міщенка, 2, телефон (0532) 50-27-29, де кваліфіковані юристи охоче нададуть Вам необхідні роз’яснення та допомогу.

поширити новину: