Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

З 2021 року відбудеться комплексне реформування системи охорони здоров’я, – Степанов

Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив під час  щоденному брифінгу. 

“Міністерство охорони здоров’я розробило нормативну базу щодо перегляду тарифів на медичні послуги, підтримки і недопущення закриття медичних закладів та звільнення медиків”, – повідомив Степанов.

Зараз ці документи знаходяться на погодженні і уже з 1 липня медичні заклади можуть отримати фінансовий ресурс не нижче, ніж у 2019 році. 

“Те, що стосується перегляду тарифів, підтримки і недопущення закриття медичних закладів та звільнення медиків, то уже зараз на погодженні знаходяться відповідні нормативні документи. Щоб, як я і казав, в нас не було фінансування менше, ніж у попередньому році. Ці зміни повинні вступити в дію з 1 липня”, – наголосив Максим Степанов. 

За словами Міністра охорони здоров’я, такі заходи МОЗ буде здійснювати до кінця цього року і уже зараз в розробці у відомстві знаходяться документи щодо комплексного реформування системи охорони здоров’я України, які діятимуть з 2021 року.

“Це дуже комплексний процес. Нам необхідно не просто зберегти нашу медицину. Нам потрібно зробити її якісною, доступною і щоб більше не було ось таких запитань: коли лікар отримує зарплату, на яку не просто прожити неможливо, а навіть неможливо знаходитися на мінімальному рівні існування (на рівні 3 тис. грн у місяць, – ред.)”, – резюмував Максим Степанов.

поширити новину: