Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як рятуватися від спеки: поради лікарів

У спеку необхідно змінювати звички, зокрема кулінарні, щоб не погіршилося самопочуття і збереглося здоров’я.

Лікарі пояснили, як легше перенести підвищені температури повітря влітку за рахунок способу життя і харчування, пише ukrhealth.net.

У спеку обмін речовин у людей сповільнюється, тому влітку краще відмовитися від вживання м’ясних виробів, оскільки на їх переробку організм витрачає багато сил. Дієтолог Марина Аплетаєва порадила влітку віддавати перевагу птиці, овочів, фруктів, риби і морепродуктів. Не варто нехтувати напоями, так як в теплу пору року збільшується ризик зневоднення.

На сніданок рекомендують з’їдати омлет з овочами і зеленню, на обід – суп, а на вечерю – курку з салатами. Названі продукти харчування забезпечать організм водою і енергією, захистять від ожиріння і допоможуть зберегти здоров’я.

Влітку радять знизити прийом кави до однієї чашки на добу, оскільки цей напій сприяє підвищенню артеріального тиску. Перевагу варто віддавати фруктовим, зеленим чаям або ж звичайній воді.

Лікар Олексій Лютих розповів, що варто відмовитися від бігу в спеку. Спортсменам влітку потрібно давати більше відпочинку на відновлення, ніж в іншу пору року. На тренуваннях слід вживати воду.

Кардіологи закликають влітку мінімум двічі на день провітрювати приміщення і по можливості частіше приймати душ. Це допоможе охолодитися і запобігти розвитку хвороб серця. Влітку виконувати інтенсивні фізичні вправи з 12 до 16 годин забороняється. Дотримання цих рекомендацій допоможуть уникнути проблем зі здоров’ям.

Фото: pexels

поширити новину: