Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

Як правильно обрати сонцезахисний крем: поради

Щоб захистити себе від сонячних опіків, зморшок, сухості, алергії чи гіпопігментації, що їх можемо отримати від занадто великої дози ультрафіолету, слід користуватися сонцезахисними засобами та головне – вміти їх правильно підібрати за типом шкіри.

Дерматолог Людмила Бондарчук надала поради як правильно обрати сонцезахисний крем, передає 24 канал.

Сезон відпусток у розпалі, дехто уже насолоджується сонячними ваннами, інші – тільки мріють про них. Проте потрібно розуміти, що сонячні промені не лише надають темний колір шкірі, а й можуть нанести й шкоди.

Навіщо креми з SPF?

Щоденного догляду, який включає очищення та зволоження, влітку шкірі буде замало. Звісно, у спекотну пору вона сама захищає себе, стаючи грубішою та виділяючи більше жиру, ніж у демісезонний і зимовий періоди. Проте недостатньо і цього. Тому дерматологи рекомендують постійно носити у косметичці крем, що вбереже від сонячних опіків. На тюбику такого обов’язково повинно бути нанесене маркування SPF.

SPF або ж Sun Protection Factor (“сонцезахисний фактор”), – це позначка, яка разом з індексом, що біля неї, означає, скільки шкіра зможе бути без захисного крему.

Як же це розрахувати? Просто. Спочатку треба подивитися на цифри біля цих трьох літер, а також визначити, скільки часу ви можете підставляти обличчя та тіло під прямі промені. Наприклад, якщо згоріти ваша шкіра без захисного засобу може за хвилин 10, то, нанісши такий крем з індексом, приміром, 30, маєте ризик обпалитися через 5 годин.

Є чотири ступені захисту сонцезахисних кремів:

Низький (2-5)

Середній (6-11)

Високий (12-19)

Дуже високий (20-100)

– Однак маємо розуміти: якщо наша шкіра і покрита сонцезахисним кремом, то він не має 100%-ого ефекту, яким би найвищим не був ступінь його захисту. Відтак на відкритому сонці з 11-ої і до 17-ої наше тіло не повинне перебувати, – запевняє дерматолог Людмила Бондарчук.

Це і тому, що дія ультрафіолету, який виділяють сонячні промені, деколи таки сильніша за креми з індексом SPF. Тому, обираючи сонцезахисний засіб, рекомендуємо віддавати перевагу тому, де ще є позначки UVA та UVB. Таке маркування означає широкий спектр захисту, що вбереже шкіру від А і B променів. Адже через дію перших вона раніше старіє, на ній з’являються пігментні плями чи навіть злоякісні утворення, другі ж викликають почервоніння, опіки та алергію.

Захист від сонця забезпечують два види фільтрів:

  • Фізичні фільтри – в основному оксид цинку (Zinc Oxyde) і діоксид титану (Titanium Dioxyde).
  • Хімічні фільтри – авобензон (avobenzone), оксибензон (oxybenzone), параамінобензойна кислота (PABA), октил саліцилат (Octyl Salicylate), октіноксат (Octinoxate) та інші.

Засоби з фізичними фільтрами, як правило, не проникають в шкіру, а працюють на поверхні. Вони покривають шкіру білим шаром, густої консистенції. Засоби з хімічними фільтрами – проникають. Вони легкі та непомітні на шкірі.

Додатковий захист

Догляд за шкірою під час засмаги – невід’ємний компонент того, щоби впродовж спекотного сезону зберегти її здоровою. Проте дерматолог Людмила Бондарчук переконує: не варто забувати про те, що піклування вона потребує і після сонячних ванн чи купання.

Раджу скористатися засобами після засмаги. Адже морська вода, що є солоною, і пекуче сонце ще дужче сушать шкіру. Тому після душу намажте на тіло відновлюючий та зволожуючий креми.

Ще лікарі рекомендують достатньо пити води, вживати овочі і фрукти, а також носити сонцезахисні окуляри та широкі капелюшки. Якщо ж у планах – засмагати на пляжі, варто прихопити зі собою парасольку. Такі “бонуси” додадуть впевненості, що сонячні промені не нашкодять вашій шкірі і бажаної засмаги вона набуде у безпечному режимі.

Як правильно користуватися сонцезахисним кремом

Наносити цей засіб необхідно товстим шаром. Щоб намастити тіло дорослої людини, потрібно 6 повних чайних ложок засобу.

Половина чайної ложки йде на одну руку, обличчя, шию та вуха. А от на ногу, грудну клітину та живіт, спину йде більше чайної ложки.

Не варто оминати шию, скроні та вуха, тому обов’язково нанесіть сонцезахисний крем на ці ділянки. Обов’язково повторно наносити сонцезахисний крем.

Британська асоціація дерматологів радить наносити засоби захист від сонця за 15-30 хвилин до виходу, а також через кожні 2 години. Після того, як ви покупалися чи витерлися рушником, знову нанесіть засіб.

поширити новину: