Ви тут:
Суспільство 

Як подорожувати в умовах карантину: поради туристам

Коронавірусна пандемія стала поштовхом до розвитку внутрішнього туризму. Серед “професійних мандрівників” протягом попередніх 2,5 місяців з’явився навіть новий термін – corona-cation, що означає мандрівку в межах свого міста чи області під час карантину.

Змінилися також і транспортні вподобання: перевагу отримав автобусний туризм та мандрівки потягом, а кількість авіаперельотів знизилася. Така тенденція буде спостерігатися мінімум до кінця літа 2020 року, повідомляє на своїй сторінці у Facebook Автовокзал Полтава.

Куди поїхати відпочивати в Україні влітку?

Окрім традиційних Карпат чи Чорного та Азовського морів пропонуємо такі варіанти:

відпочинок на ріках: рафтинг на Південному Бузі, бази Вилково та Квакенбург на Дунаї, Хортиця на Дніпрі тощо;

водоспади та озера: Вир біля села Буки, Джуринський біля Устечка;

озера Синевир, Світязь, Ялпуг, Шацькі;

рекреація: санаторії у Моршині, Миргороді, Трускавці, Сваляві;

заповідники та парки: Софіївка, Асканія Нова, Дунайський, Кам’яні Могили;

індустріальний туризм: екскурсії до соляних шахт у Соледарі або мандрівка до Семи чудес України.

З відпусткою за кордоном доведеться почекати. Так, Чехія відкрила кордони 24 квітня, однак лише для громадян своєї країни та деяких членів ЄС. А Іспанія та Італія взагалі не чекають на туристів цього року.

Готуємось до поїздки

Тверезо оцінюйте ситуацію: не перебільшуйте ризики, однак і не тіштеся ілюзорним відчуттям безпеки.

Радимо дотримуватись таких правил:

Оформіть страховку. З’ясуйте у страховика, чи покриває страховка коронавірус: від цього залежить, де та за чий кошт вас будуть лікувати у разі інфікування.

-Вибираючи житло, віддавайте перевагу готелям, а не найму приватного помешкання.

-У музей придбайте квиток із вказаним часом відвідування: так у Європі сподіваються уникнути скупчення людей у приміщеннях.

фото Слово і Діло

Що взяти в поїздку?

До звичного набору мандрівника додаються засоби індивідуального захисту: маска, рукавички й антисептик. За правилом, маску треба змінювати що дві години. Візьміть декілька багаторазових масок, щоб вчасно змінювати та дезінфікувати їх: випрати в пральній машині та обробити праскою. Носити маску необхідно у приміщеннях та місцях скупчення людей. Те ж саме стосується й рукавичок: надягайте їх лише, коли плануєте торкатись чогось руками, наприклад, у магазин. Для інших випадків краще мати одноразові хустки, щоб уникнути контакту з ручкою дверей чи кнопкою ліфта.

Мінімальний набір в аптечку також варто розширити, щоб уникнути відвідування аптеки чи в найгіршому разі – лікарні. Універсальний літній набір: знеболювальне; жарознижувальне; швидка допомога при харчових отруєннях; захист від сонця; антигістамінні препарати; протизастудні; універсальний бальзам; матеріали для обробки ран: бинт (звичайний та еластичний у разі забою чи вивиху), пластир, йод чи зеленка. Розширюйте список залежно від місцевості та тривалості відпустки.

Правило розширення діє і на особисті речі. Після пандемії краще не сподіватися на принцип “усе потрібне куплю на місці”. Багатофункціональні косметичні засоби та тревел-версії допоможуть уникнути перевантаження.

Визначте режим харчування: краще зробити велику закупку на весь час відпустки, аніж щодня ходити до закладів громадського харчування. Туристична галузь ще не скоро повернеться до звичного ритму, тож у нас є можливість краще пізнати свою країну та замислитися над проблемою овертуризму.

Система Orphus