Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

Як отримати безоплатну консультацію гінеколога: роз’яснення НСЗУ

Українці можуть вільно вибирати як сімейного лікаря, так і вузького спеціаліста – НСЗУ платитиме за послугу тому закладу, до якого звертається пацієнт. Всього НСЗУ уклала договори з 1660 спеціалізованими закладами.

Аби отримати безоплатну медичну допомогу на всіх рівнях, зазвичай треба мати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. 

“Але воно необов’язкове у разі самозвернення до гінеколога, в тому числі дитячого та підліткового віку, психіатра, нарколога, стоматолога (безоплатно – ургентна стоматологія усім та планова – дітям), педіатра, фтизіатра. А також до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом”, – роз’яснюють у НСЗУ.

Щоб потрапити до гінеколога й отримати безоплатну послугу за самозверненням потрібно:

– Визначитися з лікарем-гінекологом. Можливо, ви вже знаєте хорошого фахівця чи вам такого порадили знайомі.

– Переконатися, що заклад, у якому він працює, має договір із НСЗУ і підписав відповідний пакет послуг. Це можна перевірити на дашборді НСЗУ.  Для цього у фільтрі ліворуч “Група послуг” потрібно обрати пакет “Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям…”.

– Записатися на прийом, якщо заклад має можливість дистанційного запису – через власний сайт, медичну інформаційну систему, телефоном.

– Прийти та отримати послугу. Вона реєструється в електронній системі охорони здоров’я. За пацієнта платить НСЗУ.

Система Orphus