Ви тут:
Суспільство 

Як ФОП отримати до 11 000 грн допомоги по частковому непрацездатності через карантин

Приватні підприємці в Україні, у яких немає найманих працівників і які постраждали від введення карантину, можуть отримати від держави матеріальну допомогу – до 11 000 грн за 4 місяці простою.

Про це повідомляє ain.ua.

Всім ФОП, які вимушено призупинили або скоротили діяльність через карантин – незалежно від системи і групи оподаткування, як з найманими працівниками, так і без них. Кабінет міністрів України виділив на ці цілі майже 5 млн грн.

Єдиною умовою для отримання допомоги є оплата ЄСВ протягом попередніх карантину 6 місяців. Якщо ви справно платили соціальні внески, то можете претендувати на допомогу держави. При цьому не важливо, були у вас за цей період доходи чи ні.
Як повідомляється на сайті Державного центру зайнятості, сума допомоги встановлюється за кожну годину скорочення діяльності і з розрахунку двох третин від бази нарахування ЄСВ за минулий рік (4173 грн за квартал в 2019 році), але не більше мінімальної заробітної плати на місяць (у 2020 році – 4723 грн).

Тобто, якщо протягом місяця діяльність вашого ФОП була паралізована, і ви працювали 0 годин в день, то зможете претендувати на суму до 2782 грн за кожен місяць починаючи з квітня: 4173/3 * 2 = 2782 грн.

Ця сума може бути іншою, якщо ви платили не мінімальний ЄСВ, а великі суми.

При цьому, за даними ДЦЗ, допомога надається на період зупинки або скорочення діяльності і протягом 30 календарних днів після завершення карантину. Тобто претендувати на компенсацію можна відразу за кілька місяців.

поширити новину: