Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Всеукраїнський телеканал розповів про саботаж декомунізації на Полтавщині

Громадський активіст, голова ГО “Світанок” та співзасновник проєкту “Декомунізація.Україна” Вадим Поздняков  запросив знімальну групу одного із загальнонаціональних телеканалів до Лубен та Зіньківського району, де знаходяться “недекомунізовані” об’єкти.

Наприклад, у селі Новоселівка донині стоїть пам’ятник одному з організаторів Голодомору Григорію Петровському. місцевий сільський голова офіційно назвав пам’ятником “невідомо кому”.

У селищі Власівка пам’ятник Леніну стоїть на території відомого санаторію, куди знімальній групі потрапити не вдалося, “бо карантин”. За словами директора санаторію, монумента там немає. Натомість селищний голова стверджує, що пам’ятник є, і він – нібито музейний експонат.

Як зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар, у телесюжеті показали далеко не весь перелік пам’ятників комуністичним злочинцям.

“Ще є пам’ятник Кірову у селі Лука Лохвицького району, Чапаєву (м. Лубни), Третяку (м. Хорол), пам’ятник комсомольцям 20-х років (м. Лохвиця), на Семенівщині – пам’ятники Енгельсу (с. Горошине) та Свердлову (с. Калинівка), пам’ятник Марксу (с. Радочини Кременчуцький район), пам’ятник Куйбишеву (с. Вишневе Оржицького району). Такої кількості пам’ятників, які підпадають під дію закону немає в жодній області України. Закликаю органи місцевого самоврядування не зволікати з виконанням Закону. Планую обговорити ці проблеми на найближчій робочій зустрічі з заступницею голови ОДА Катериною Рижеченко”, – наголосив він.

 

поширити новину: