Ви тут:
Спорт Суспільство 

Волейбол: українська молодіжка вийшла до фінального раунду Євро-2020

Юнацька збірна U-18, а також дівочі команди U-17 та U-19 зберігають на це лише теоретичні шанси.

Як розповіли у Федерації волейболу України, після ретельної оцінки стану здоров’я та безпеки в Європі через пандемію коронавірусу, а також після проведення ряду конференц-дзвінків із представниками національних федерацій, ЄКВ вирішила скасувати всі кваліфікаційні змагання континентальних чемпіонатів U-17 та U-19 – серед жінок і U-18 та U-20 – серед чоловіків.
Після тижнів напруженої роботи та безперервного обміну інформацією з усіма зацікавленими сторонами, стало очевидним, що умов для безпечного проведення кваліфікаційних змагань в усіх чотирьох вікових категоріях гарантувати неможливо. Більше того, в деяких країнах Європи досі існують обмеження на поїздки, а команди не мають можливості для повноцінних зборів і тренувань. Відповідно, ЄКВ вирішила задовольнитися проведенням лише фінальних турнірів, а їхніх учасників визначити за допомогою поточних континентальних рейтингів. Водночас стало зрозуміло, що принаймні в одному з цих турнірів гарантовано мають виступити й українські волейболісти.

Мова йде про чоловічу команду U-20. Наразі у європейському табелі про ранги вона посідає 10-й рядок, а оскільки нагороди Євро-2020 у кожній віковій категорії мають виборювати по 12 збірних, то позбавити її права поборотися за один із комплектів цих нагород може тільки власна відмова від участі. За словами ж президента ФВУ Михайла Мельника, змусити федерацію піти на такий непопулярний крок можуть лише дуже серйозні форс-мажорні обставини, в іншому же випадку наші молоді таланти обов’язково боротимуться за свій шанс разом із найкращими командами Європи.

поширити новину: