Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Внесення змін до програм та показників обласного бюджету: відбулась бюджетна комісія Полтавської облради

2 червня відбулось засідання постійної комісії з питань бюджету та управління майном Полтавської обласної ради. На розгляд депутатів винесли понад 40 питань.

Депутати погодили внесення змін до Програми сприяння залученню інвестицій, Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки, Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення, перейменування культурно-мистецьких закладів освіти тощо.

Обговорили питання щодо приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області. На думку голови обласної ради Олександра Біленького, нині є потреба знайти спільне бачення депутатського корпусу щодо частини приміщень обласної комунальної власності.

“Нам треба відпрацювати певний механізм: або ми продаємо все, що непотрібно з аукціону – це і непрацюючі аптеки, і видавництва. Або ми передаємо всі нежитлові приміщення, які є нині обласною комунальною власністю, але фактично не виконують свою функцію, на баланс місцевих громад. Таким чином, у майбутньому нам вдасться уникнути непорозумінь”, – наголосив Олександр Біленький.

Також погодили питання “Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік”. Цим проектом рішення планується отримання субвенції з державного бюджету на ремонт дороги Київ-Харків-Довжанський в межах Полтави у сумі 95 млн грн.

“У міжсесійний період обласний бюджет отримав цілий ряд трансфертів з державного та місцевих бюджетів. Також у зв’язку із запровадженням карантинних заходів по запобіганню поширенню COVID-19, виникла економія коштів, які пропонуються перерозподілити. Загальний обсяг обласного бюджету за рахунок перерозподілу та отриманих трансфертів збільшиться на 306 млн грн. За рахунок субвенції з державного бюджету загальний обсяг обласного бюджету збільшується на 259 млн грн. Одночасно з цим зменшиться обсяг освітньої субвенції на 700 тис. грн. З державного бюджету передбачена субвенція на поточний середній ремонт автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці по вулиці Київське шосе та Харківське шосе у межах Полтави у загальному обсязі 95 млн грн”, – повідомив директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА Павло Кропивка.

У зв’язку з карантинними заходами, за окремими напрямками видатків виникла економія коштів обласного бюджету в сумі 56,2 млн грн. Ці кошти заплановано спрямувати на придбання медичного обладнання, предметів та здійснення інших невідкладних заходів у сфері охорони здоров’я, для будівництва, реконструкції об’єктів обласної комунальної власності, на реалізацію заходів Фонду розвитку територій області тощо.

Звітуючи про виконання обласного бюджету за І квартал 2020 року, Павло Кропивка зауважив, що загальний обсяг надходжень до обласного бюджету без урахування трансфертів за 3 місяці поточного року склав 560 млн грн, що на 1,2 % більше планових показників.

Засідання 33-ї сесії Полтавської обласної ради відбудеться 3 червня.

Нагадаємо, на сесії депутати вирішуватимуть про створення в регіоні системи екстреної допомоги населенню за номером 112. Також планують реорганізувати санаторні школи-інтернати, видавництва, вдосконалювати дистанційну освіту. У Полтавській області планують побудувати 24 спортивних майданчики. У планах депутатів – розширити обласну програму соцзахисту щодо пільгового перевезення, а родинам медиків, які загинули під час боротьби з COVID-19, планують надавати матеріальну допомогу.

Укрпошта

поширити новину: