Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Військовослужбовцям з Гадяччини вручили відзнаки ПЦУ

У День Святого Духа, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір відвідав с. Хитці Гадяцького району. У цей день парафіяльна громада відзначала своє храмове свято і 5-ліття з дня побудови Свято-Троїцького храму, повідомили у пресслужбі Полтавської єпархії Православної Церкви України.

Архієпископ Федір звершив Божественну літургію, а по завершенні Літургії, на церковному подвір’ї, виголосив промову та вручив церковні відзнаки почесним гостям та членам парафії.

Привітати зі святом хитцівчан прибув і командир 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України полковник Володимир Шворак з коллегами по зброї. З початком російської агресії навесні 2014 р. бійці 80-ї бригади почали свій бойовий шлях з Гадяччини.

Владика Федір подякував захисникам за їхні героїзм і мужність, і вручив військовослужбовцям нагороди Православної Церкви України. Зокрема, медалями «За жертовність і любов до України» було відзначено: командира бригади полковника Володимира Шворака, майора Романа Сегейду, волонтера Миколу Михайлова. Благословенною грамотою з відзнакою відзначено Карбача Віктора Івановича. Орденом святого рівноапостольного князя Володимира III ступеня Православної Церкви України відзначено голову Гадяцької районної ради Нікітенка Володимира Павловича. Грамотами Полтавської єпархії відзначено активних парафіян Куріп’ятника Сергія Володимировича, Карбач Ніну Михайлівну, хор Свято-Троїцької церкви, родину Костенків.

Духовенство, віряни та гості молитовно згадали благодійника будівництва храму, патріота України і Полтавщини – Тараса Кутового. Владика Федір наголосив, що допоки буде стояти цей храм, тут будуть молитися за пана Тараса, який свого часу відродив храм у Хитцях.

 

поширити новину: