Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада призначила нового віцепрем’єра із питань євроінтеграції

Ольга Стефанішина останні два роки керувала Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Верховна Рада призначила віцепрем’єром із питань євроінтеграції Ольгу Стефанішину.

За відповідне рішення проголосували 255 нардепів, повідомляє сайт Верховної Ради України.

Зазначимо, Стефанішина від грудня 2017 року очолювала посаду генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Стефанишина Ольга Анатоліївна — громадська активістка, експертка у сфері захисту прав пацієнтів. Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від партії «Голос». Віцепрем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції з 4 червня 2020.
Здобула освіту в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, де отримала ступінь магістра за спеціальністю «Мова та література» (англійська, німецька).
У вересні 2019 року в новому парламенті стала членкинею Комітету з питань здоров’я нації.

Через відстоювання інтересів пацієнтів у своїй депутатській діяльності отримувала погрози фізичною розправою з боку представників фармацевтичного бізнесу.

У 2018—2019 рр. обіймала посаду заступниці міністра охорони здоров’я України. Координувала такі напрямки роботи: виконання євроінтеграційних зобов’язань України у сфері охорони здоров’я, державні закупівлі ліків і медвиробів, вакцинація та громадське здоров’я.

У 2014—2015 рр. стала однією з ініціаторів впровадження прозорої процедури закупівель ліків та медичних виробів через міжнародні організації. Закупівлі препаратів для України почали здійснювати спеціалізовані організації: Програма розвитку ООН (ПРООН), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Crown Agents.

Реалізовувала прозорі механізми закупівель, які швидко довели свою ефективінсть. Ці процедури дозволили заощаджувати до 40 % бюджетних коштів. Згідно зі звітом Центру протидії корупції, 90 % препаратів з програми дорослої онкології вдалося закупити дешевше, аніж у 2014 році. На зекономлені кошти держава почала закуповувати ліки для більшої кількості пацієнтів.

Впродовж семи років (2011—2018) була виконавчою директоркою БФ «Пацієнти України». До цього з 2007 р. керувала відділом політики та адвокації у ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

12 грудня 2019 року увійшла до складу Міжфракційного об’єднання «Гуманна країна», створеного за ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.

поширити новину: