Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

В Україні почалось чергове “пом`якшення” карантину: що дозволено

У понеділок, 15 червня, Україна переходить до нового етапу пом’якшення карантину. При цьому Кабмін зберіг систему адаптивного карантину, тобто ті області, які не відповідають трьом критеріям МОЗ, не зможуть скасувати навіть попередні обмеження (відкривати ресторани тощо).

Як пише “5 канал“, послаблення, які починають діяти з 15 червня, стосуються здебільшого всієї країни, а не окремих регіонів.

13 червня Кабмін уточнив, що для в’їзду в Україну усім іноземцям необхідний відповідний страховий поліс, який має компенсувати витрати, пов’язані з обсервацією та лікуванням у випадку інфікування COVID-19.

Якщо ж громадяни таких країн не перебували на Батьківщині протягом останніх 14 днів перед приїздом в Україну (тоді обсервацію їм проходити не потрібно).

Також не підлягають обсервації:

  • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів;
  • працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їхніх сімей;
  • члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
  • учасники зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою;
  • особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу Дій вдома.

Нагадаємо, про відкриття аеропортів з 15 червня йшлося в постанові Уряду, що прийняли 20 травня.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій на своїй сторінці у Facebook повідомляв список країн, куди українці вже зможуть полетіти. З 15 червня це:

Албанія, США – без обмежень на кордоні;
Велика Британія – з дотриманням карантину 14 днів;
Туреччина – без обмежень на кордоні та тестуванням по прибуттю.

З 27 червня:
Туніс – з тестуванням по прибуттю;
Буде розглянута можливість відкриття кордонів після покращення епідемічної ституації в Україні:
Кіпр, Чорногорія, Грузія, Греція – з 1 липня.

У МОЗ визначили правила перетину кордону України у зв’язку з відновленням авіасполучення. Зокрема, буде перелік країн, які увійдуть до так званої “червоної” та “зеленої” зони.

До “червоної” зони будуть відноситись країни, де кількість хворих на COVID-19 на певну дату складає більше 40 осіб на 100 тисяч населення. Громадяни, які прибувають із цих країн, повинні будуть проходити обов’язкову обсервацію або самоізоляцію. МОЗ опублікує перелік таких країн на своєму сайті. Громадяни, які будуть прибувати з країн “червоної” зони будуть проходити обов’язкову обсервацію. Ті, хто прибуватиме з країн “зеленої” зони, відповідно, не проходитимуть, пояснював Максим Степанов.

 

 

 

поширити новину: