Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні майже на 400% зросла кількість хворих на COVID-19, – ЦГЗ

В Україні на 386% зросла кількість активних хворих на COVID-19 порівняно із 20 квітня.

“Кількість активних хворих становить 20 083. Показник захворюваності — 48 на 100 тисяч населення. Приріст активних підтверджених хворих за добу порівняно із попередньою склав +4,1%”, – йдеться у повідомленні Центру громадського здоров’я.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у:

Львівській області — 240;

Закарпатській — 103;

Рівненській — 75;

Чернівецькій — 62;

Волинській — 42;

Івано-Франківській області — 35;

Києві — 61

Серед тих, хто захворіли переважають жінки (57,6%) та люди віком 30—69 років (72,5%).

Читайте також: Офіційно підтверджені випадки COVID-19 – це лише 30% від реальної кількості хворих, – Ляшко

Станом на 22 червня у закладах охорони здоров’я наявні 25 539 ліжок. Із цієї кількості — 4 115 ліжок зайняті хворими на COVID-19.

Області, де найбільша кількість ліжок зайнята хворими на COVID-19:

Львівська — 794;

Волинська — 466;

Чернівецька — 455;

Харківська — 347;

Київ — 333.

Нагадуємо, послаблення карантину не скасовує правила, які розроблені заради зменшення інфікування COVID-19.

Під час походів у магазини та інших публічних місцях, тримайтеся на відстані не менше метра від оточуючих і, за можливості, не торкайтеся руками до очей, рота, носа. Під час кашлю, чхання або розмови, з носа або рота людини виділяються дрібні краплі, які можуть містити вірус. Перебуваючи занадто близько, ви можете вдихнути ці краплі і заразитися, якщо людина хвора COVID-19.

Після повернення з магазину, а також після розбору принесених покупок ретельно мийте руки теплою водою з милом протягом 20–40 секунд.

За можливістю, не чіпайте очі, ніс і рот немитими руками. Ми торкаємося руками до багатьох поверхонь і вірус може потрапити на руки. Брудними руками ми можемо перенести вірус на слизові оболонки очей, носа або роту. Звідти він здатний потрапити в організм і викликати інфекцію. Саме тому універсальна порада про миття рук така важлива. Якщо все ж таки необхідно доторкнутися до обличчя, використовуйте чисту серветку, яку після використання слід викинути у сміттєвий контейнер.

Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни дихання та кашлю. Під час кашлю чи чхання прикривайте рот або ніс згином ліктя або серветкою. Використану серветку слід викинути і вимити руки.

Самоізолюйтеся до одужання, навіть якщо у вас легкі симптоми ГРВІ. Попросіть кого-небудь доставляти вам продукти до дверей квартири. Якщо вам необхідно вийти з дому, одягайте маску. Такі заходи допоможуть захистити ваше оточення від COVID-19 та інших вірусних захворювань.

Якщо у вас підвищилася температура, з’явилися кашель і утруднене дихання, подзвоніть до сімейного лікаря. Звернення до лікаря по телефону дозволить йому, за необхідності, оперативно направити вас до спеціалізованого лікувального закладу.

Фізична дистанція, правила респіраторної й особистої гігієни, самоізоляція — ті, заходи, яких потрібно дотримуватися всім.

поширити новину: