Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В рамках угоди з МВФ змінять систему фінансування медицини, – Степанов

Головними змінами медичної реформи в України буде перегляд фінансування охорони здоров’я.

Про це в ефірі одного з телеканалів сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає Еспресо з посиланням на УНІАН.

“Я вважаю, що в нас не було ніякої реформи. Був такий експеримент Супрун. Це було. А реформування медицини в нас не було. Тому що в нас є чіткі ознаки реформи медицини, так як ми, всі українці, бачимо, як воно повинно бути. Повинна бути якісна доступна медицина”, – сказав Степанов.

Міністр пояснив, що в рамках меморандуму з МВФ буде змінена система фінансування медицини, позаяк запровадження реформи показало чимало саме фінансових проблем.

“Що стосується меморандуму з МВФ. Ідеться виключно про зміну фінансування, реформу фінансування охорони здоров’я. Я вважаю, що сам процес фінансування може відбуватися через Національну службу здоров’я так, як він відбувається зараз. Але за чіткими критеріями, за ознаками, які не можуть знищувати медицину”, – сказав Степанов.

Міністр також розповів чи вимагає МВФ від України подовження реформування другої ланки вторинної допомоги і спеціалізованої меддопомоги.

“Я вважаю, що реформування медицини ми самі від себе вимагаємо. Медицина не може існувати в тому вигляді, в якому вона існує. В нас не існує на сьогодні системи охорони здоров’я. В нас залишилися уламки радянської системи, потім якісь нездійсненні мрії майбутнього, якісь експерименти”, – пояснив Степанов.

поширити новину: