Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

“Укргазвидобування” порушувало на Полтавщині екологічні норми під час утилізації шламів, — СБУ

Служба безпеки України викрила порушення акціонерним товариством “Укргазвидобування” екологічних норм під час утилізації небезпечних відходів буріння, що могло створити загрози для життя і здоров’я населення Полтавщини.

Про це повідомляє пресцентр СБ України.

Оперативники спецслужби встановили, що співробітники комерційної структури за погодженням з представниками Укргазвидобування “заробляли” на утилізації бурових шламів. Посадовці Держекоінспекції не реагували на порушення екологічних норм.

За версією слідства, фактична утилізація відходів буріння взагалі не здійснювалась. Під час їх тимчасового зберігання не було дотримано необхідних екологічних вимог, що могло призвести до забруднення навколишнього середовища. У ході вивезення бурового шламу організатори здійснювали підміну супровідних документів. Тож на полігоні побутових відходів його вивантажували під виглядом безпечної “суміші мінералів”. За попередніми оцінками своїми діями зловмисники завдали державі мільйонних збитків.

За результатами проведених лабораторних досліджень відібраних зразків шламу, яке проводила профільна науково-дослідна установа, встановлено, що ці відходи буріння належать до особливо небезпечних і потребують спеціальної процедури захоронення та утилізації. Завдяки оперативному втручанню співробітників СБУ товариство виправило порушення екологічних вимог.

У ході слідчих дій за ст. 236, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України правоохоронці отримали документальні матеріали, які підтверджують протиправну діяльність. Представникам комерційної структури: організатору та виконавцю протиправної схеми, а також представнику АТ “Укргазвидобування”, повідомлено про підозри та обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Іншим фігурантам провадження планується повідомити про підозру найближчим часом.

Триває досудове розслідування.

“Викриття протиправної оборудки проводилося спільно з територіальним управлінням ДБР розташованим у Києві під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора”, – йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ

поширити новину: