Ви тут:
Сільське господарство Суспільство Україна 

Українські фермери отримали своє свято

Кабмін України схвалив проект Указу Президента про встановлення в Україні Дня фермера. Свято відзначатимуть 19 червня.

З червня Кабінет міністрів на засіданні схвалив проект Указу Президента про встановлення в Україні свята – Дня фермера, який щорічно відзначатимуть 19 червня”, повідомляє 24tv.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

У пояснювальній записці Кабміну вказано, що цього дня в 2003 році був ухвалений Закон про фермерське господарство. Тож, українські аграрії отримали ще одне свято в доповнення до професійного Дня працівника сільського господарства, який з 1993 року відзначається щорічно у третю неділю листопада.

Фермери – це категорія підприємців у сільському господарстві – орендарі або власники землі, які ведуть свій бізнес сім’єю чи використовуючи найману робочу силу. Фермери займаються виробництвом, переробкою і реалізацію сільгосппродукції. До фермерського господарства можуть входити члени сім’ї та інші громадяни, які спільно працюють. Головою господарства обирають одного з його членів, який представляє інтереси господарства у відносинах з іншими бізнес-структурами, громадянами або держорганами.

У документі-поясненні Кабміну зазначається, що зараз в Україні зареєстровано 47 тисяч суб’єктів за організаційно-правовою формою “фермерське господарство”. Це 62 відсотки від загальної кількості суб’єктів, зайнятих в аграрній галузі.

Фото pexels

Система Orphus