Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Україна посідає ІІ місце в Європі за темпами поширення раку, – ЦГЗ

Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення раку. Наразі на обліку в країні майже 1 млн людей з онкологічною патологією, які успішно пройшли лікування і знаходяться в стані ремісії.

З кожним роком збільшується кількість людей, які повертаються до нормального життя після лікування онкологічного захворювання.

“У тих, хто поборов онкозахворювання є високий ризик розвитку ще одного злоякісного новоутворення, серцево-судинних захворювань, діабету і остеопорозу”, – повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

Щоб покращити реакцію організму на лікування, пришвидшити одужання, знизити ризик рецидиву і покращити якість життя, слід дотримуватися правил здорового харчуванню, фізичної активності та уважно слідкувати за станом здоров’я потрібно дотримуватись деяких правил.

А саме:

Регулярно та відверто спілкуйтесь із лікарем. Після завершення лікування, пацієнти часто бояться, що рак може повернутися (рецидив). Для того щоб побороти страх і мати відчуття контролю над рецидивом, потрібно дотримуватись усіх рекомендацій лікаря та прислухатись до організму.

Обов’язково повідомляйте лікаря, якщо у вас з’явились нові симптоми, турбує біль, втома чи безсоння. Повідомте про ліки, вітаміни або трави, які приймаєте. Дотримуйтесь інструкцій щодо планових обстежень. Це допоможе виявити ранні ознаки нового або того ж раку, попередити інші супутні захворювання.

Дотримуйтесь здорового способу життя

Фізична активність. Збереження фізичної активності може покращити результати лікування та знизити ризик рецидиву раку молочної залози, товстої кишки і ендометрію (слизової оболонку матки).

Важливо попередньо проконсультуватись із лікарем і поступово збільшувати активність. Якщо вам потрібно залишатися в ліжку під час одужання, навіть рухи руками та ногами лежачи допоможуть залишатися гнучкими і зняти м’язову напругу.

Правильне харчування. Надмірна вага збільшує ризик рецидиву. Проконсультуйтесь з лікарем щодо продуктів, які слід їсти. Експерти рекомендують: фрукти, овочі та цільні зерна. Уникайте продуктів із високим ступенем переробки та червоного м’яса. Обмежте споживання фаст-фудів та іншої їжі із високим вмістом жиру, крохмалю або цукру.

Не використовуйте біологічно активні добавки для профілактики раку. 

Відмовтеся від шкідливих звичок. За даними ВООЗ, щорічно у світі 22% онкохворих помирають від раку, який виник внаслідок куріння. Відмовившись від куріння, можна зменшити ризик розвитку раку на 70%. Припинення куріння навіть після діагностики раку може полегшити одужання і загальний стан здоров’я. Також уникайте пасивного куріння.

Що більше спиртних напоїв споживаєте, то вищим стає ризик розвитку раку. Вживання алкоголю може підвищити рівень естрогену в крові, що теоретично може збільшити ризик рецидиву.

Контролюйте час проведення на сонці. Ультрафіолетове випромінювання найбільш інтенсивне з 10-ї ранку до 16-ї дня. Щодня використовуйте сонцезахисний крем SPF із рівнем захисту не менше 30. Також носіть сонцезахисний одяг і широкополі капелюхи. Пам’ятайте, що деякі ліки можуть зробити вас більш чутливими до впливу сонця.

поширити новину: