Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Пирятині проведуть Дні сталої енергії

У Пирятинській міській об’єднаній територіальній громаді планують провести Дні сталої енергії.

Про це йшлося на нараді з міським головою Олексієм Рябоконем, повідомили у Пирятинській міській раді.

“Одним із пріоритетних напрямків розвитку громади – це енергоефективність та енергозбереження. Пирятинська ОТГ є підписантом Європейської ініціативи „Угоди мерів“. Виконуються взяті зобов’язання щодо зменшення споживання енергоресурсів за рахунок впровадження енергоощадних заходів, що в свою чергу дають можливість скоротити викиди вуглекислого газу. Так, у порівнянні споживання енергетичних ресурсів бюджетними установами об’єднаної громади, яких налічується 21 об’єкт, у період з 2016 року по 2019 рік, було зменшено на 1034 МВт”, – йдеться у повідомленні.

У рамках проведення Днів сталої енергії запланували вивезення з комунальних закладів громади люмінесцентних і натрієвих ламп, що містять небезпечні пари шкідливих речовин та провести їх утилізацію спеціалізованою організацією. 

В освітніх закладах проведуть онлайн-вікторини „Чиста енергія – крок в майбутнє“, конкурс малюнків „Енергозбереження в побуті“, онлайн-форум „Реалії зміни клімату – вже сьогодні“, тематичні заняття „Формування екологічної культури“.

Довідково: Щорічні міські Дні сталої енергії в рамках Угоди мерів, подібно як Європейський тиждень сталої енергетики, задумано Європейською Комісією як засіб своєрідної кількаденної “мобілізації” мешканців, політиків, підприємців, представників громадських організацій, щоб усім разом замислитися над перспективами виробництва і споживання енергії в себе в місті, регіоні, країні та світі.

Мета Днів – це насамперед підвищення поінформованості місцевих громад стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та ширшого залучення відновлюваних джерел енергії в руслі загальноєвропейської політики протидії глобальній зміні клімату.

Фото Пирятинської міськради

поширити новину: