Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У проєкті #ЗНАЙ_НАШИХ розповіли про полтавський фольклорний ансамбль «Жива вода»

Триває арт-проєкт #ЗНАЙ_НАШИХ, започаткований Полтавським національним педуніверситетом, покликаний знайомити з мистецькими колективами вишу, які стали візитівками краю.

У 2000 році на базі філологічного факультету (нині – факультет філології та журналістики) Полтавського державного (нині – національного) педагогічного університету імені В. Г. Короленка був заснований фольклорний ансамбль «Жива вода».

Ініціатором його створення стала тодішній декан факультету – кандидат філологічних наук, доцент Наталія Василівна Хоменко. Очолити новостворений мистецький колектив запросили талановитого музиканта, фольклориста, педагога, Заслуженого артиста України Павла Бакланова. Разом з дружиною він почав розвивати оригінальний художній студентський колектив. Нині діяльністю народного фольклорного ансамблю «Жива вода» керує заслужений діяч мистецтв України Лариса Бакланова.

У 2001 році роботу колективу було відзначено на Всеукраїнському рівні – ансамбль став лауреатом І фестивалю «Просвіта» у Києві. Протягом багатьох років колектив брав участь у виступах на міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, які проводилися в університеті, у концертах, святкових заходах на різних сценах міста (у тому числі в палаці дозвілля «Листопад» та в театрі імені М. В. Гоголя), а також був учасником свят в районах Полтавської області (Шишацький, Чорнухинський, Новосанжарський).

За вагомий внесок у розвиток українського національного музичного мистецтва управління культури Полтавської обласної державної адміністрації визнало ансамбль гідним звання «Народний самодіяльний колектив». У 2010 році з метою увічнення пам`яті П. О. Бакланова наказом ректора університету фольклорному ансамблеві «Жива вода» було присвоєно ім`я Павла Бакланова.

2013 році за активну концертну роботу учасники ансамблю «Жива вода» були нагороджені поїздкою в Крим, де провели дуже цікавий незабутній тиждень. У 2015 році колектив за підтримки Полтавської Державної адміністрації та Управління культури був делегований у Київ на Державне свято до 24-ї річниці Незалежності України, де взяв участь у святковій ході «Парад вишиванок» – від Контрактової площі через Андріївський узвіз до Софії Київської .

Народний фольклорний ансамбль «Жива вода» імені Павла Бакланова – незмінний учасник та лауреат міжвузівського фестивалю-конкурсу студентської творчості «Студентська весна» під егідоюДепартаменту освіти і науки Полтавської ОДА, Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА, Управління у справах сім’ї молоді та спорту Полтавської ОДА.

Система Orphus