Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтавському центрі профтехосвіти Державної служби зайнятості розпочала навчання група операторів газових котелень

Навчання здійснюється на замовлення обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго».

Цій події передувала значна підготовча робота служби зайнятості і комунального підприємства.

4 лютого (ц.р. – ред.) відбулася тристороння зустріч керівництва «Полтаватеплоенерго», обласного центру зайнятості і Полтавського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, де було укладено договір про співпрацю.

13 лютого Полтавський ЦПТО ДСЗ отримав ліцензію на підготовку кваліфікованих робітників за професією «Оператор котельні».

Був  здійснений  відбір людей, які бажали опанувати фах оператора котельні з гарантованим працевлаштуванням, із кожною людиною  проведена індивідуальна співбесіда.

Свої корективи внесли оголошені карантинні обмеження. І зрештою  2 червня згідно з договором приступила до навчання перша група майбутніх кваліфікованих робітників із 10 осіб,  які працюватимуть  з різними типами обладнання котелень.

Теоретичну підготовку слухачі опановують у кабінетах навчального закладу служби зайнятості, а виробниче навчання  – на базі підприємства-замовника кадрів, тобто  «Полтаватеплоенерго». 

У Полтавському ЦПТО ДСЗ відбулася робоча зустріч, приурочена до  початку професійного навчання першої групи операторів котелень. У ній взяли участь  директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва,  начальник відділу  організації профнавчання Алла Цілина, директор  Полтавського центру професійно-технічної освіти  Державної служби зайнятості Володимир  Онацько, перший заступник генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Ігор Процай, технічний директор підприємства Володимир Пасічко, координатор зв’язків із навчальними закладами  Дмитро Хрістов та інші зацікавлені фахівці.

– Наш навчальний заклад  Державної служби зайнятості має п’ятирічну історію, він створений для професійного навчання безробітних і незайнятого  населення. Тобто сюди приходять навчатися не діти, а дорослі, і в цих стінах удосконалюють свої знання та професійні навички, – наголосила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

–  З комунальним підприємством «Теплокомуненерго» ми давно і плідно працюємо.  У цьому році там виникала гостра потреба в операторах котелень.  Ми ліцензували цю професію, а підприємство виступило замовником кадрів і надало виробничо-технічну базу для виробничого навчання і практики. Прийшли навчатися люди вмотивовані, які знають, що таке  ринок праці, страховий стаж і цінують можливість опанувати професію, що дає гарантоване працевлаштування.

Оскільки зараз є попит роботодавців на фахівців, які вміють працювати з сантехнічними системами, пластиковими трубами тощо, у перспективі можливе ліцензування професії слюсаря-сантехніка.

У планах служби зайнятості Полтавщини, якщо буде потреба,  – готувати на базі Полтавського ЦПТО ДСЗ операторів котелень для інших регіонів.

Система Orphus